Młot hydrauliczny do koparki i jego zastosowanie.

młot do koparkiProwadzenie wszelkich prac wyburzeniowych, wymaga zastosowania odpowiednio ciężkiego sprzętu budowlanego, który usprawni cały proces. Zresztą ręczne prowadzenie tego typu robót jest nie tylko bardzo męczące, ale i czasochłonne, co na dzień dzisiejszy jest absolutnie nie do zaakceptowania. Dziś wszystkie prace muszą być realizowane szybko, sprawnie i wydajnie, aby jak najbardziej ograniczyć czas niezbędny do ich przeprowadzenia. Dlatego też, w przypadku tego typu robót najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie młotów hydraulicznych do koparek, które usprawnią przebieg prac wyburzeniowych i nie tylko. Przyjrzyjmy się więc w jakich przypadkach można wykorzystywać młoty hydrauliczne do koparek, oraz jak bardzo funkcjonalnymi są urządzeniami.

Zakup młota hydraulicznego.

Oczywiście model zakupionego młota hydraulicznego będzie uzależniony od typu i modelu posiadanej koparki, jak również od indywidualnych potrzeb użytkownika. Wraz z młotem hydraulicznym dostaniemy w zestawie, płytę mocującą do naszego modelu maszyny, komplet przewodów zasilających z niezbędnymi złączkami, grot, tubę smaru, instrukcję obsługi oraz certyfikat CE. Na zakupiony młot hydrauliczny dostaniemy jednocześnie roczną gwarancję producenta.

Wśród wielu różnych marek młotów, na naszą szczególną uwagę zasługują tutaj młoty hydrauliczne do koparek marki ARROWHEAD, która jest jednym z wiodących producentów tego typu wyposażenia na świecie. Urządzenia marki ARROWHEAD charakteryzują się:

  • Zwartą, zamkniętą obudową, zabezpieczającą wnętrze młota przed zabrudzeniami i uszkodzeniami
  • Zastosowaniem specjalnych poduszek polimerowych, niwelujących niekorzystny wpływ pracy młota na ramię nośnika.
  • Możliwością sprawnej i bezproblemowej wymiany grota na inny typ
  • Bezobsługowością – nie trzeba zajmować się zupełnie niczym poza regularnym smarowaniem z zastosowaniem smarownicy.

Są to więc urządzenia w pełni profesjonalne, gwarantujące nam bardzo dobre efekty w codziennej eksploatacji, wobec czego można powiedzieć, iż inwestycja w młot hydrauliczny do ładowarki jest jedną z lepszych, na jakie możemy sobie pozwolić, szczególnie w przypadku prowadzenia własnego przedsiębiorstwa budowlanego.

Przykłady zastosowania młotów hydraulicznych do koparek.

Zdecydowanie najczęstszym przypadkiem zastosowania młotów hydraulicznych w koparkach będą prace wyburzeniowe. Trzeba tutaj podkreślić, iż stosując w tym przypadku młoty hydrauliczne, nie ma ryzyka w stosunku do pracowników, iż walące się ściany betonowe mogłyby zagrażać ich życiu lub zdrowiu. W bezpośrednim polu roboczym znajduje się tylko ramię koparki i jedynie one jest narażone na jakiekolwiek uszkodzenia. Pracownik obsługujący koparkę siedzi bezpiecznie w jej kabinie, a to w wielu przypadkach kwestia najważniejsza. Młoty hydrauliczne można także zastosować do wbijania w ziemię różnych prętów zbrojeniowych czy też nawet szyn. W tym celu trzeba będzie jednak zastosować inną końcówkę roboczą, którą należy dokupić niezależnie. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż młoty hydrauliczne arrowhead będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla praktycznie każdej firmy budowlanej, która będzie także realizować prace związane z wyburzeniami, demontażem nawierzchni brukowanych czy tez asfaltowych. Jest to urządzenie wszechstronnego zastosowania, wobec czego powinno znaleźć się na podstawowym wyposażeniu każdego przedsiębiorstwa budowlanego o szerokim zakresie realizowanych prac budowlanych.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s