Zastosowanie marmuru w wykończeniach wnętrz.

SONY DSC

Wykończenia wnętrz w naszych domach oraz mieszkaniach, to bardzo rozległy temat. Jednakże możemy z góry zakładać, iż każdy z nas chciałby osiągnąć odpowiednio dobry poziom estetyki w swoich wnętrzach mieszkalnych. Wobec tego też, regularnie inwestujemy całkiem spore pieniądze w różnorodne rozwiązania, które mają sprawić, iż będziemy czuć się wygodniej, bardziej komfortowo w swoim własnym domu. Jednym zaś z lepszych rozwiązań, na jakie w tym zakresie możemy się zdecydować jest zastosowanie marmuru. Jest to naturalny kamień, z którego wykonywanych jest stosunkowo dużo różnych elementów wykończeniowych, dzięki czemu też, praktycznie każdy z nas, znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadać.

Do czego możemy zastosować marmur w wykończeniach wnętrz?

Przede wszystkim, warto sobie tutaj wyszczególnić te elementy wykończenia wnętrz, do których wykonania możemy zastosować marmur. A trzeba powiedzieć, iż jest to materiał bardzo wszechstronnego zastosowania. Głównie ze względu na stosunkowo łatwą obróbkę, oraz bardzo dobre parametry techniczne. Tak, więc najczęściej, marmur wykorzystywany jest do wykonywania następujących elementów wykończenia wnętrz:

  • Posadzki z marmuru
  • Schody marmurowe, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne
  • Parapety okienne
  • Kuchenne blaty oraz zlewozmywaki
  • Płytki ścienne i podłogowe, oraz kompletna zabudowa łazienki

Są to oczywiście rozwiązania najczęściej wykorzystywane. Możemy się bowiem zetknąć także z innymi zastosowaniami, jak chociażby marmurowe płytki elewacyjne, lub płytki tarasowe. Jednym słowem, marmur charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem w wykańczaniu wnętrz, toteż jego popularność utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie.

Zalety zastosowania marmuru w wykończeniach wnętrz.

Warto sobie także powiedzieć nieco więcej, na temat korzyści płynących z zastosowania marmuru w wykończeniach wnętrz. Oczywiście jest to przede wszystkim materiał wybitnie wręcz estetyczny. Do tego stopnia, iż uznawany za ekskluzywny. Oczywiście na ekskluzywność ma także wpływ kwestia niezbyt wielu złóż tego kruszcu na świecie, oraz pewne trudności wydobywcze, związane z koniecznością nie używania materiałów wybuchowych. Chodzi o to, aby wydobywać jak największe i niespękane bloki marmuru, bowiem tylko takie nadają się do dalszej obróbki.

Poza tym marmur, jako naturalny kamień, jest bardzo wytrzymały, trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Trzeba się będzie nieźle postarać, aby uszkodzić jakikolwiek element wykończenia z marmuru. Jest też bezproblemowy jeśli chodzi o utrzymanie w czystości.

Jedynym mankamentem może być tutaj cena, niemniej jednak dla większości inwestorów, jest to tematem drugorzędnym. Ważniejszymi kwestiami jest trwałość i estetyka. Sama trwałość zaś, jest na tyle korzystnym aspektem, iż raz wykonana posadzka marmurowa, przetrwa nawet nas samych i nasze dzieci.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s