Nowoczesny dom jednorodzinny i jego termomodernizacja.

Modernizacja swojego domu jednorodzinnego w taki sposób, aby spełniał wszystkie, najważniejsze wymagania w kwestii komfortu użytkowania, czy też wymagań energetycznych, będzie dość kosztowna i czasochłonna. Trzeba będzie w pierwszej kolejności przygotować odpowiedni projekt, uwzględniający aktualny audyt energetyczny budynku. Koniecznością jest także przystosowanie wszystkich instalacji wewnętrznych do tego, aby korzystanie z naszego domu było w pełni wygodne i nie nastręczało jakichkolwiek trudności. Przyjrzyjmy się wobec tego najważniejszym kwestiom związanym z tego typu działaniami, zmierzającymi do kompleksowej modernizacji naszego domu jednorodzinnego.

Ekologiczne i wydajne ogrzewanie domu.

Przede wszystkim, koniecznością będzie zwrócenie uwagi na kwestię ogrzewania naszego domu jednorodzinnego. Najważniejszą kwestią jest tutaj rzecz jasna zadbanie o to, aby ogrzewanie naszego domu było wydajne i ekologiczne. Jest to istotne, bowiem zanieczyszczenia wydalane do atmosfery z naszych kotłów grzewczych na węgiel, stanowią poważne zagrożenie dla całej planety. W związku z powyższym, koniecznością staje się wdrożenie bezpieczniejszego dla środowiska rozwiązania, takiego jak chociażby pompy ciepła. Jest to bardzo nowoczesny system grzewczy, wykorzystujący energię cieplną z naszego otoczenia. Zarówno z powietrza, jak i z gruntu – w zależności od rodzaju zastosowanej w danym przypadku pompy ciepła.

Rodzaje stosowanych pomp ciepła są obecnie dwa, o których warto powiedzieć sobie szerzej. Zanim jednak zdecydujemy się na wdrożenie któregokolwiek z nich w naszym domu, warto zebrać razem wszystkie oferty na pompy ciepła w Andrychowie, aby mieć możliwość ich porównania. To pozwoli nam wybrać te najbardziej korzystne z naszego punktu widzenia.

  • Pompy ciepła gruntowe – są zdecydowanie najbardziej wydajne a jednocześnie kosztowne w montażu. Wynika to z faktu tego, iż wstępne podgrzewanie czynnika grzewczego, odbywa się w gruncie na głębokości 1 metra, przy instalacjach płytkich, lub na dużych głębokościach. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, iż pod ziemią mamy do czynienia ze stałą temperaturą, a więc bardzo łatwo można przewidzieć koszty pracy pompy i jej parametry, co znacznie usprawnia jej ustawianie i obsługę. Obniża także koszty eksploatacyjne
  • Pompy ciepła powietrzne – odbierają energię cieplną z otaczającego nas powietrza. Są zdecydowanie tańsze w instalacji, ale mniej przewidywalne w eksploatacji. Wynika to z faktu tego, iż powietrze nas otaczające wykazuje znaczne wahania temperatury, a co za tym idzie, koszty ogrzewania będą także silnie uzależnione od temperatury zewnętrznej.

Koniecznością jest więc tutaj prawidłowe podejście do wyboru odpowiedniego typu pompy ciepła, a następnie do jej prawidłowego montażu. Tylko w taki bowiem sposób, możemy prawidłowo przeprowadzić termomodernizację naszego domu jednorodzinnego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s