Letnie polowanie a odpowiednie przygotowanie.

Wyprawa na polowanie w sezonie letnim zapewnia nam niesamowite możliwości. Przede wszystkim nie trzeba aż tak bardzo dbać o ciepłą odzież termiczną i inne elementy, przydatne w sezonie jesienno-zimowym. Trzeba za to z drugiej strony zadbać o inne wyposażenie. Musimy liczyć się z tym, iż w trakcie polowania w sezonie letnim, także będziemy narażeni na całkiem poważne zagrożenia. Jednym z nich są komary oraz inne insekty. Tutaj zaś nie zawsze zwykłe maście i preparaty odstraszające będą się sprawdzać. Rozwiązaniem alternatywnym może się okazać urządzenie Thermacell, czyli odstraszacz komarów. Warto więc przemyśleć zakup takiego urządzenia, bowiem sprawdzi się ono nie tylko w trakcie polowania.

Komu przyda się urządzenie Thermacell?

Przede wszystkim warto tutaj z góry określić zakres przydatności urządzenia Thermacell, bowiem nie zawsze będzie ono niezbędne. Głównym zastosowaniem tego typu urządzeń, jest odstraszanie komarów, jak również kleszczy oraz innych insektów. Urządzenie działa na zasadzie wydzielania nieprzyjemnych dla insektów, przede wszystkim komarów, zapachów. Jest jednak w stu procentach bezpieczne dla ludzi co potwierdzają testy przeprowadzone przez Agencję Ochrony Środowiska USA. Po jego włączeniu w promieniu kilku metrów na powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych, wytwarza się strefa wolna od komarów. Urządzenie gwarantuje nam około 96% skuteczności działania. Sprawdzi się w następujących zastosowaniach:

  • Spacery po lesie – urządzenie można przytroczyć do paska, dzięki czemu strefa wolna od komarów tworzy się dookoła spacerującego.
  • Wędkarstwo
  • Myślistwo
  • Wszelkiego rodzaju leśne biwaki i ogniska
  • Imprezy w ogrodzie

Wraz z urządzeniem kupujemy 4 maty odstraszające, z których każda zapewnia 4h pracy, oraz wkład z butanem na 12 godzin pracy. Kupując więc urządzenie Thermacell zapewniamy sobie od razu około 16h bezpieczeństwa od komarów. Biorąc pod uwagę, iż nikt nie spędza tak dużej ilości czasu w lesie, nowe urządzenie z powodzeniem wystarczy nam na kilka nawet dni.

Odpowiednia odzież do lasu.

Poza samym urządzeniem Thermacell do odstraszania komarów, warto także zadbać o dobrą odzież na wszelkiego rodzaju wyprawy leśne, polowania, wędkowanie, czy biwakowanie. Bardzo często w sklepach natrafić można na promocje ubrań myśliwskich, które gwarantują nam możliwość zakupienia dobrej odzieży w przystępnej cenie. Dobra odzież zaś, będzie zapewniać nam bezpieczeństwo w obliczu różnorodnych zagrożeń. Najwięcej z nich będą musieli pokonać oczywiście myśliwi. Niemniej jednak wędkarze czy grzybiarze także będą narażeni na zagrożenia. Pomimo posiadania odstraszacza Thermacell, zawsze warto zadbać o dobrą odzież, która także będzie zabezpieczać przed komarami czy też przed kleszczami. SA to absolutne podstawy bezpieczeństwa w trakcie polowania, wędkowania, czy też biwakowania w lesie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s