Domowa hodowla Różaneczników.

Uprawa Różaneczników w przydomowym ogrodzie to całkiem dobre rozwiązanie na upiększenie ogrodu niedużym kosztem pracy. Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż Różaneczniki nie wymagają od nas zbyt dużej ilości pracy związanej z pielęgnacją. W zasadzie, w przypadku ich uprawy, kluczowe jest prawidłowe przygotowanie stanowiska, dobór odpowiednich odmian, oraz przygotowanie gleby. Pozostałe kwestie to już tylko regularne nawadnianie, oraz ewentualne usuwanie starych, zeschniętych gałązek. Dlatego też, hodowla Różaneczników w przydomowych ogrodach, jest obecnie wyjątkowo popularna.

Wybieramy odpowiednie odmiany Różaneczników do uprawy ogrodowej.

W pierwszej kolejności, trzeba będzie znaleźć odpowiednie odmiany Różaneczników. Powinny być dopasowane estetycznie do naszego ogrodu i jego wystroju, a jednocześnie spełniać pewne warunki uprawne. Najważniejszą kwestią jest ich odporność na mrozy. W naszej strefie klimatycznej będziemy bowiem mieć do czynienia ze stosunkowo silnymi mrozami. Temperatura w sezonie zimowym może niejednokrotnie sięgnąć dwudziestu a nawet więcej stopni poniżej zera. Powinniśmy więc wybierać tylko takie odmiany, które potrafią przetrwać w tak trudnych, spartańskich wręcz warunkach. Oczywiście bez większych trudności znaleźć można spore ilości odmian Różaneczników, które w takich warunkach będą sobie radzić. Kiedy już uda nam się dobrać odpowiednie odmiany, pozostała hodowla Różaneczników nie powinna już nastręczać nam jakichkolwiek, większych trudności.

Przygotowanie gleby i wybór stanowiska.

Kolejnym krokiem w tym zakresie będzie przygotowanie odpowiedniej gleby oraz stanowiska nasadzenia naszych nowych Różaneczników. Warto tej kwestii poświęcić stosunkowo sporo uwagi, aczkolwiek trzeba przyznać, iż nie jest to jeszcze nic nadzwyczajnie trudnego.

Jeśli chodzi o stanowisko, to warto pamiętać, iż Różaneczniki, uwielbiają stanowiska zacienione i osłonięte. Będzie to dla nich także dodatkową ochroną w trakcie zimy, kiedy będą osłonięte od mroźnych podmuchów powietrznych. Warto tutaj więc wybierać stanowisko nasadzenia w miejscach z większymi drzewami i krzewami ozdobnymi, które zapewnią taką właśnie osłonę i zacienienie.

Gleba do uprawy Różaneczników powinna charakteryzować się kwaśnym odczynem pH. Praktycznie każda hurtownia z Różanecznikami będzie taką glebę posiadać, więc jej zakup nie powinien stanowić większego problemu. Niemniej jednak w przypadku większej ilości nasadzeń, może się to okazać stosunkowo sporym kosztem. Wobec czego warto taką glebę przygotować samemu, co znacznie ograniczy koszty. W tym celu należy zmieszać sobie w równych proporcjach glebę ogrodniczą, nie odkwaszony torf i korę sosnową. Tak przygotowaną glebą wypełniamy dość sporych rozmiarów dołek w ziemi, po czym możemy sadzić Różaneczniki.

Można więc powiedzieć, iż hodowla Różaneczników nie będzie stawiać przed nami zbyt wygórowanych wymagań. W zasadzie, nawet początkujący ogrodnik powinien sobie z taką uprawą poradzić bez większych trudności.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s