Beton na placu budowy.

Jednym ze zdecydowanie najczęściej wykorzystywanych materiałów w wielu firmach budowlanych jest bez wątpienia beton. Wykorzystywany do wylewania fundamentów pod dom, osadzania obrzeży chodnikowych i drogowych, montażu ogrodzeń, czy też do wykonywania nawierzchni brukowanych (beton suchy, jako podsypka). W związku z tym też, dla wielu firm budowlanych, możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nie zawsze będą możliwości wykorzystania tradycyjnej betoniarki. W takich okolicznościach, pomocny może się okazać mieszalnik betonu do ładowarki kołowe, pod warunkiem oczywiście iż takowa znajduje się na wyposażeniu danej firmy.

Czym jest mieszalnik betonu do ładowarki?

Jest to nic innego, jak specjalnie przygotowania łyżka do ładowarki, wyposażona w mieszalnik napędzany hydraulicznie z samej ładowarki. Dzięki temu nie ma potrzeby martwienia się o jakiekolwiek zewnętrzne źródło energii do napędzania mieszalnika. Wystarczy sprawna ładowarka. Wewnątrz łyżki znajdują się przygotowane turbiny mieszalnika, które w ciągu kilkunastu minut, są w stanie precyzyjnie wymieszać zadaną ilość betonu. Ilość ta zależna jest oczywiście od modelu łyżki, która musi być także dopasowana do samej ładowarki, pod względem wagi i innych parametrów technicznych, takich jak ciśnienie hydrauliki itp. Można tutaj powiedzieć, iż mieszalnik do betonu do ładowarki stanowi jedno z lepszych rozwiązań, dla wielu firm budowlanych, bowiem pozwala na przygotowywanie betonu w odpowiedniej ilości, i o konkretnej porze, wtedy kiedy będzie zapotrzebowanie. Co więcej, możliwe będzie także jego transportowanie po całym placu budowy, a w przypadku osadzania obrzeży chodnikowych, czy też montażu ogrodzeń, może to być dość rozległy teren.

Zalety zastosowania mieszalnika do betonu.

Tutaj przede wszystkim będziemy musieli powtórzyć raz jeszcze, iż najważniejsze zaletą, jest możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy w zadanych ilościach o konkretnej porze, wedle zapotrzebowania pracowników. Typowa betonomieszarka będzie umożliwiać nam przygotowywania zarówno betonu mokrego, jak i suchego oraz półsuchego, w zależności od potrzeb i zastosowania. Pozwala nam także przygotowywać beton ze żwirem, aczkolwiek górna jej część jest pokryta kratownicą, zabezpieczającą wnętrze przed przedostaniem się większych kamieni, które mogłyby uszkodzić mechanizm betonomieszarki. Wspomniana przez nas możliwość transportu betonu na rozległych placach budów, jest także bardzo wielką zaletą, bowiem możemy załadować składniki betonu na maszynę i w trakcie dojazdu do miejsca zapotrzebowania, po drodze go wymieszać. Czyli po prostu nie tracimy tyle czasu. Trzeba też podkreślić, iż oszczędza to pracowników, bowiem w przypadku standardowej betoniarki lub betonu z betoniarki, trzeba by go było transportować ręcznie na taczkach, a w przypadku większych ilości i bardziej rozległych placów budowy będzie to wyjątkowo kłopotliwe i uciążliwe.

Podsumowanie

Jednym słowem mieszalnik betonu do ładowarki, jest wyjątkowo dobrym urządzeniem, o które warto rozbudować posiadaną w przedsiębiorstwie ładowarkę, co pozwoli na jej pełniejsze wykorzystanie, i otworzy przed przedsiębiorstwem nowe możliwości w zakresie szybszej i lepszej jakościowo realizacji usług.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s