Czystość atmosfery wewnętrznej w lakierniach przemysłowych.

Jednym ze zdecydowanie najistotniejszych czynników wpływających na efektywność realizacji prac lakierniczych, jest czystość wewnętrznej atmosfery w warsztatach lakierniczych. Aby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom czystości atmosfery należy zastosować odpowiednią wentylację pomieszczeń. Można także zastosować dodatkowe filtry wewnętrzne a ostatecznie zainwestować w profesjonalną kabinę lakierniczą, która będzie efektywnie przyczyniać się do podniesienia jakości realizowanych prac lakierniczych. wobec tego też, warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wentylacji pomieszczeń warsztatowych, jak również kwestii zakupu kabiny lakierniczej, co może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem w większości przypadków.

Instalacja wentylacji pomieszczeń warsztatowych.

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, niezbędne będzie zainwestowanie odpowiednich środków w instalację wentylacji w pomieszczeniach warsztatowych. Musimy tutaj jednakże pamiętać także o tym, iż w przypadku samej wentylacji niewiele nam to pomoże, bowiem na kanałach wlotowym i wylotowym, należy jeszcze zainstalować odpowiednie filtry powietrza. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdzać się będzie odpowiednio dobrany filtr kieszeniowy, dzięki którego zastosowaniu będziemy mieć możliwość przechwycenia wszystkich lotnych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. Musimy przecież pamiętać, iż zanieczyszczenia te, przedostając się do strefy roboczej będą wywierać negatywny wpływ na jakość nakładanych warstw lakieru, wobec czego powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby w jak największym zakresie je usunąć. Im wyższy poziom czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach warsztatowych uda nam się osiągnąć, tym lepszy poziom jakości realizowanych prac lakierniczych uda nam się osiągnąć.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Osobnym zagadnieniem będzie tutaj inwestycja w kabinę lakierniczą, czyli specjalne, dodatkowe, pomieszczenie wewnętrzne, zapewniające jeszcze większy poziom izolacji strefy roboczej od otoczenia. Oczywiście w przypadku posiadana kabiny, trzeba będzie jeszcze regularnie zaopatrywać się w dodatkowe filtry do kabin lakierniczych, bowiem każda z tego typu kabin będzie wyposażona we własny, w pełni autonomiczny system filtracji powietrza wprowadzanego do środka. Będzie to bardzo korzystnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych, bowiem wstępnie oczyszczone powietrze poprzez system wentylacji głównej, będzie dodatkowo filtrowane przez filtry w kabinach lakierniczych. Dzięki temu zaś, wewnątrz kabiny będziemy mieć do czynienia z bardzo niewielką, śladową wręcz ilością lotnych zanieczyszczeń, które będą przedostawać się na warstwy lakieru. Będzie jednak zanieczyszczenie na tyle małe, iż prawie niezauważalne w tym przypadku, a co za tym idzie, warto tego typu inwestycje przemyśleć, gdyż mogą przynieść w warsztatach lakierniczych, rzeczywiście, dobre efekty w postaci wyższej jakości realizowanych prac lakierniczych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s