Profesjonalne urządzenia pompowe wszechstronnego zastosowania.

W czasie ostatnich lat, mamy do czynienia ze stałym i bardzo intensywnym rozwojem technologicznym, praktycznie w każdej dziedzinie działalności człowieka. Także w branży pompowej poczynione zostały konkretne postępy, dzięki którym obecnie możemy wykorzystywać o wiele lepsze, bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w zakresie transportów cieczy różnego typu. Tutaj przede wszystkim chodzi nam o nowoczesne pompy i agregaty pompowe, wykorzystywane w przypadku realizacji konkretnych przedsięwzięć, takich jak na przykład nowoczesne przepompownie wody czy też ścieków. Oczywiście nowatorskie rozwiązania znajdują swoje zastosowanie także w wielu innych przypadkach, o których sobie tutaj powiemy nieco więcej.

Gdzie znajdują zastosowanie nowoczesne pompy i agregaty pompowe?

Jest to pytanie na które trudno będzie udzielić krótkiej odpowiedzi, bowiem nowoczesne pompy i agregaty pompowe swoje znajdują w bardzo wielu branżach. Przede wszystkim w przypadku wspomnianych już sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Do tego w wielu przypadkach firm budowlanych, które dzięki posiadaniu pomp i agregatów pompowych, mogą na bieżąco przeprowadzać odwadnianie terenów podmokłych, czy też odwadniać zalane wykopy budowlane. Także w jednostkach straży pożarnej, które pompy będą wykorzystywać przy sytuacjach zagrożenia powodziowego. Najbardziej zaś zaawansowane technologicznie będą tutaj agregaty pompowe tłokowe stosowane w przypadku odwadniania metodą igłofiltrową, o której powiemy nieco szerzej w następnym akapicie. Tutaj jeszcze tylko warto wspomnieć o kwestii tego, iż nowoczesne pompy zapewniają na zwiększony poziom wydajności pracy, przy jednoczesnym podniesieniu trwałości i bezpieczeństwa pracy. Dlatego też, może ich koszt jest nieco wyższy, niemniej jednak warto skupić się na ich eksploatacji, gdyż przyniesie większe korzyści, niż stosowanie tańszych, starych pomp.

Odwadnianie metodą igłofiltrową.

Przeprowadzanie odwodnień na duża skalę w zakresie osuszania terenów podmokłych, wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technologicznych, zaś jednym ze zdecydowanie najlepszych w tym przypadku jest odwadnianie igłofiltrami. Jest to technologia pozwalająca nam skutecznie obniżyć poziom wody gruntowej na czas realizacji prac w dany m terenie, co przekłada się na obniżenie kosztów pracy. Oczywiście zestaw igłofiltrowy, składający się z profesjonalnego agregatu pompowego, kolektorów ssących i samych, właściwych już igłofiltrów będzie stosunkowo kosztowny, toteż, specjalistyczna wypożyczalnia pomp i igłofiltrów w tym przypadku będzie jednym z lepszych rozwiązań. Tutaj za o wiele mniejsze pieniądze będziemy mogli wypożyczyć cały zestaw igłofiltrowy na czas realizacji odwodnienia. Będzie to bardzo rozsądne z finansowego punktu widzenia, aczkolwiek trzeba tutaj też zwrócić uwagę na kwestię tego, jak często będziemy zmuszeni do wypożyczenia zestawu igłofiltrowego, gdyż w pewnym momencie, po prostu najem tego typu sprzętu, staje się nieopłacalny, a co za tym idzie, trzeba będzie zainwestować w swój własny zestaw.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s