Profesjonalne narzędzia pomiarowe dla budownictwa.

Współczesny przemysł budowlano remontowy, wymaga zastosowania coraz bardziej nowoczesnych narzędzi we wszystkich aspektach. Także w kwestii wstępnych pomiarów, oraz stałego sprawdzania poprawności realizacji poszczególnych etapów prac. Najważniejszym zaś narzędziem w tym przypadku będzie oczywiście poziomica, bez której trudno sobie wyobrazić realizację jakichkolwiek prac w zakresie remontowo budowlanym. Wobec tego też, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w profesjonalną poziomicę, a potem pomyśleć o dodatkowych, nowoczesnych narzędziach pomiarowych, chociażby takich jak lasery krzyżowe czy też laserowe dalmierze.

Dobra poziomica warta swojej ceny.

Wybór odpowiedniej poziomicy do potrzeb profesjonalnych firm budowlanych, to stosunkowo trudna i kłopotliwa kwestia, bowiem trzeba będzie przebrnąć przez setki różnorodnych narzędzi, wielu producentów, o różnej jakości, precyzji pomiarowej i trwałości. W tym akurat przypadku, z doświadczenia własnego możemy powiedzieć, iż próby szukania oszczędności na zakupie poziomicy są zupełnie nieuzasadnione. Poziomice z najniższej półki cenowej, są bardzo podatne na wszelkie odkształcenia, które przekładają się natychmiast na przekłamania pomiarowe. Bardzo często są też niezbyt solidnie wykonane, skutkiem czego libelle pomiarowe mogą się luzować, a to natychmiast znajduje swoje odzwierciedlenie w błędnych pomiarach. Najlepszym sposobem sprawdzenia poziomicy przed jej zakupem, jest wyłożenie kilku na podłogę w sklepie czy też markecie budowlanym i przyjrzenie się ich wskazaniom. Dobre, profesjonalne poziomice, będą pokazywać dokładnie taki sam kąt nachylenia podłoża, zaś poziomice kiepskiej jakości będą wskazywać różne pomiary. Warto tutaj więc zdecydować się na zakup poziomicy bardziej kosztownej, która pozwoli zachować nam precyzję pomiaru na każdym niemalże kroku.

Pozostałe narzędzia dla profesjonalnych budowlańców.

Oczywiście współcześnie, sama poziomica jest już urządzeniem zupełnie niewystarczającym, szczególnie w bardziej wymagających przypadkach realizacji prac budowlanych. Weźmy na przykład układanie kafli na ścianach w różnych pomieszczeniach. Zanim przystąpimy do klejenia trzeba będzie ustalić równy poziom na wszystkich czterech ścianach, aby kafle były klejone równo na każdej z nich, w tym samym poziomie. Oczywiście można poziom wyznaczyć przy pomocy poziomicy, niemniej jednak jest to czasochłonne i często zdarzają się przekłamania wynikające z braku ludzkiej precyzji. Tutaj z pomocą przychodzą nam lasery krzyżowe PRO, czyli profesjonalne urządzenia poziomujące, służące do wyznaczania poziomu jednocześnie na czterech ścianach pomieszczenia. Jest to co prawda zakup dość kosztowny, niemniej jednak znacznie usprawniający wiele prac w zakresie budowlanym i remontowym, a co najważniejsze, pozwalającym na bardzo precyzyjne wyznaczenie poziomów na dwóch i więcej ścianach w danym pomieszczeniu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s