Komfort odkurzania w domu jednorodzinnym.

Utrzymywanie czystości w domach jednorodzinnych to bardzo ważna sprawa. Nikt nie ma przecież ochoty mieszkać w zabrudzonym domu, toteż regularnie należy przeprowadzać porządki w domu, a tutaj jedną ze zdecydowanie ważniejszych czynności jest niewątpliwie systematyczne odkurzanie. Niestety, standardowy odkurzacz nigdy nie będzie tak precyzyjny jakbyśmy tego sobie życzyli, bowiem jego użytkowanie pociąga za sobą pewne konsekwencje, o których powiemy nieco więcej w dalszej części. Tutaj jeszcze tylko nadmienimy, iż rozwiązaniem idealnym w przypadku każdego domu jednorodzinnego może się okazać profesjonalny system centralnego odkurzania, który znacznie usprawni prowadzenie prac porządkowych, jak również podniesie ich poziom.

Wady korzystania ze standardowych odkurzaczy.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, eksploatacja tradycyjnego odkurzacza niesie za sobą kilka wad, które nie tylko utrudniają prowadzenie prac związanych z odkurzaniem, ale także obniżają znacznie jakość odkurzania. Zwykły odkurzacz generuje bardzo dużo hałasu, który zawsze jest z nami a to nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, wobec czego czasami, po dłuższym odkurzaniu, może nas wręcz rozboleć głowa. Do tego dochodzi jeszcze fakt niedokładności wynikającej z faktu tego, iż podczas odkurzania, z odkurzacza wylatuje powietrze z duża prędkością, które podnosi w górę tumany kurzu. Ten zamiast być zgarnięty do środka, unosi się po całym mieszkaniu i nie tylko osiada na nowo meblach, ale także dostaje do naszego układu oddechowego, co także nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Szczególnie jeśli jesteśmy alergikami. Dlatego też w takich przypadkach rozwiązaniem o wiele lepszym może się okazać zastosowanie centralnego systemu odkurzania, który jest pozbawiony większości wymienionych wyżej wad.

Systemy centralnego odkurzania.

System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, ustawionej w pomieszczeniu gospodarczym, oraz kanałów ciągowych prowadzonych w ścianach do każdego pomieszczenia. Do tego dochodzi oczywiście wąż i rączka z końcówkami roboczymi, które tylko wpinamy w otwór ssawny ścianie. Dzięki umiejscowieniu jednostki centralnej w pomieszczeniu gospodarczym eliminujemy hałas z naszego otoczenia, a jednocześnie nie unosimy w powietrze tumanów kurzu podczas odkurzania, co podnosi komfort odkurzania oraz jego efektywność. Tego typu systemy centralnego odkurzania charakteryzują się także tym, iż możemy w nich zastosować o wiele większe worki na kurz i brudy, dzięki czemu ich wymiana może się odbywać o wiele rzadziej. Jedynym problemem jest to, iż w starszych domach, możemy mieć spore trudności z rozprowadzeniem rur przyłączeniowych do wszystkich pomieszczeń, niemniej jednak w większości nowych domów, tego typu instalacje przewidziane są już w projekcie toteż ich wykonanie nie będzie stanowić większego problemu. Z całą zaś pewnością będzie to rozsądna inwestycja, ułatwiające nam utrzymanie naszego domu w czystości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s