Profesjonalna deszczownia dla rolnictwa.

Branża rolnicza wymaga współcześnie posiadania bardzo zaawansowanego technologicznie sprzętu, który zapewni odpowiednią jakość oraz wysokość plonu. Trudno sobie też wyobrazić, uprawę roli, bez posiadania odpowiednich nawozów, środków ochrony roślin, czy też możliwości nawadniania prowadzonych upraw, szczególnie zaś w przypadku braku naturalnych opadów atmosferycznych, ta ostatnia kwestia staje się wyjątkowo istotna. Warto więc pozyskać odpowiedni system deszczowni dla rolnictwa, który zagwarantuje rolnikowi możliwość nawadniania upraw przy pomocy zewnętrznych źródeł wody.

Zestaw deszczowni mobilnej dla rolnictwa.

Wśród wszystkich systemów nawadniających dla rolnictwa, zdecydowanie największą popularnością cieszą się bez wątpienia deszczownie mobilne, bowiem gwarantują możliwość nawadniania wielu różnych upraw, niejednokrotnie bardzo od siebie oddalonych. Wystarczy, aby w pobliżu każdej uprawy mieć dostęp do wody, czy to w naturalnych zbiornikach lub ciekach wodnych, takich jak rzeczki, potoczki, stawy, jeziora, czy też w samodzielnie wykonanych zbiornikach opadowych lub studniach głębinowych. Deszczownia mobilna gwarantuje bezproblemowe nawadnianie upraw w każdym niemalże przypadku oraz łatwe rozstawienie i schowanie całego systemu w razie konieczności. Oczywiście niezbędna będzie jeszcze dobrej jakości pompa zatapialna, aby zapewnić dostarczenie wody pod odpowiednim ciśnieniem do całego systemu nawadniającego deszczowni, jednakże z tym nie powinniśmy mieć większych problemów ani trudności, gdyż pomp na rynku, na chwilę obecną znajdziemy bardzo dużo, w zależności od naszych potrzeb, wymagań i rzecz jasna możliwości finansowych.

Dobór pompy zatapialnej do systemu nawadniania.

Bardzo ważną kwestią w tym przypadku będzie rzecz jasna prawidłowy dobór pompy do systemu deszczowni, bowiem od tego będzie zależeć wydajność całego systemu. W szczególnych przypadkach, system może po prostu w ogóle nie pracować, jeśli pompa nie dostarczy do niego wody pod odpowiednim, wymaganym ciśnieniem. W zasadzie to najważniejsze jest to, aby zraszacze, czyli elementy ostatecznie realizujące proces nawadniania, dostały ciśnienie wystarczające do pracy z maksymalną wydajności. Tym bardziej, iż ciśnienie będzie tutaj wpływać na ruch obrotowy zraszaczy, a to jest niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniej powierzchni nawadnianej. Obecnie jednak, każdy niemal dostawca pomp bez większych trudności będzie w stanie dobrać nam urządzenie spełniające nasze wymagania, dopasowane do zakupionej deszczowni, wobec czego wystarczy wybrać się do profesjonalne punktu sprzedaży pomp i porozmawiać ze sprzedawcą. Z całą też pewnością dość szybko i sprawnie uda nam się dokupić odpowiednią pompę, dzięki której cały system będzie pracować z najwyższą wydajnością, zapewniając nawadnianie całej uprawy zgodnie z naszymi założeniami i wymaganiami do osiągnięcia plonów na zakładanym poziomie.

One thought on “Profesjonalna deszczownia dla rolnictwa.

  1. Podziwiam rolników. Ryzykowna inwestycja w same drogie sprzęty, ale jednak czasami opłacalna. U nas te systemy nawadniania są chyba jeszcze mało popularne w porównaniu do zachodnich regionów Europy – tam co rusz widać wielkie pompy podlewające pola kukurydzy. Z drugiej strony, mają też klimat nieco bardziej suchy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s