Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

W każdym domu, szczególnie tym, wzniesionym przed kilkudziesięciu laty, prędzej czy później nastanie konieczność wymiany okien na nowe. Wynika to nie tylko z kwestii estetycznych, ale także z faktu tego, iż okna stanowią jeden z najbardziej newralgicznych punktów utraty ciepła z naszego domu, a co za tym idzie, lepsze okna, zatrzymają go więcej wewnątrz. Będzie się to od razu przekładać na ograniczenie kosztów ogrzewania domu, a to przecież na chwilę obecną temat na topie. Zobaczmy zatem, jak podejść do kwestii wymiany okien, aby zapewnić sobie niższe rachunki za ogrzewanie, a jednocześnie podnieść nieco estetykę domu zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz.

Wybór odpowiedniej technologii konstrukcyjnej.

W pierwszej kolejności powinniśmy przemyśleć kilka kwestii odnośnie samej konstrukcji naszych okien. Do wyboru na chwilę obecną mamy okna z szybami dwukomorowymi jak i trzykomorowymi, przy czym te drugie charakteryzują się jeszcze mniejszym poziom przenikalności cieplnej. Do tego możemy wybierać pomiędzy oknami drewnianymi oraz oknami z PCV, aczkolwiek tutaj raczej chodzi o kwestię gustu i typowego, indywidualnego poczucia estetyki, bowiem zarówno jedne, jak i drugie na chwilę obecną są wyjątkowo estetyczne. Dlatego też, niezależnie od tego które okna wybierzemy, w kwestii jakości będą do siebie zbliżone, tak samo jak zresztą w kwestii przenikalności cieplnej. Z doświadczenia można jednak powiedzieć, iż częściej wybierane są okna z PCV, bowiem o wiele łatwiej jest utrzymać je w dobrym stanie technicznym, zaś okna drewniane trzeba niestety regularnie konserwować, poprzez zdzieranie starej farby i malowanie nową. Może to nieść za sobą pewne trudności i wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu oraz pieniędzy, aczkolwiek jeśli ktoś jest pasjonatem estetyki drewnianej, to raczej nie będzie to dla niego większym problemem.

Gdzie szukać dobrych okien.

Problemem w tym wszystkim może się okazać znalezienie dobrego dostawcy okien, który zapewni nam, iż jego okna będą charakteryzować najlepszymi parametrami technicznymi. Muszą być dobrze wykonane a ich konstrukcja przemyślana, aby eksploatacja była jak najbardziej wygodna. Dobry dostawca okien w Bielsku Białej będzie także w stanie zapewnić nam wszelkie niezbędne informacje na temat doboru okien, a nawet powinien nam doradzić, które okna w naszym przypadku będą wyborem najlepszym. Generalnie rzecz ujmując, powinniśmy raczej skupić się na dobrych parametrach technicznych, niż na kwestii estetyki, bowiem tę można dopasować u każdego dostawcy, a nie każdy będzie w stanie zagwarantować nam taki sam poziom jakości. Warto więc trochę czasu poświęcić na wybór okien, ich dopasowanie estetyczne oraz technologiczne, aby potem nie mieć sobie za złe dokonania zbyt pochopnego wyboru, co także może się przecież zdarzyć. Potem będziemy mogli tylko już narzekać, na wadliwie dobrane okna, lub wyciągać kolejne sumy pieniędzy na zakup kolejnych, tym razem dobranych o wiele lepiej.

Advertisements

2 thoughts on “Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

  1. U siebie w domu mam drewniane i rzeczywiście konserwacja jest niezbędna. Myślę, że gdybym miała teraz podejmować decyzję to jednak wybrałabym te z PCV. Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s