Uprawa Różaneczników w przydomowym ogrodzie.

azalia1Niezbyt wiele jest takich roślin, które w wyjątkowy sposób będą w stanie upiększyć nasz ogród. To prawda, iż każda roślina jest piękna, i każda zasługuje na to aby ją wykorzystać w swoich ogrodach, niemniej jednak Różaneczniki stanowią jedne z najpiękniejszych i najbardziej na to zasługujących. Warto jednakże wiedzieć, jak obchodzić się z tymi roślinami, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty naszej przydomowej hodowli Różaneczników. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób należy przygotować stanowisko pod uprawę Różaneczników, oraz jak dbać o nasze krzewy, aby zapewniały nam wspaniałe widoki w naszych ogrodach.

Przygotowanie stanowiska pod uprawę Różaneczników.

Aby Różaneczniki mogły dobrze się rozwijać w naszych ogrodach powinniśmy przygotować im odpowiednie stawisko, takie, które będzie w stanie zastąpić im naturalne warunki występowania. Trzeba pamiętać, iż w naturalnym środowisku, rośliny te występują w górskich rejonach Azji oraz Martyki Północnej, wybierając stanowiska stosunkowo wilgotne i zacienione, bardzo często w pobliżu większych drzew i krzewów. Dlatego też w naszych warunkach powinniśmy zadbać o jak najwierniejsze odtworzenie tego stanu rzeczy. Wybierając większe rośliny na sąsiedztwo, warto pamiętać, iż Różanecznik ma płytki system korzeniowy, toteż drzewa w pobliżu których chcemy go nasadzić powinny mieć system głęboki, aby nie zbierać wody powierzchniowej, którą będzie pobierać nasz krzew. Można także zadbać o przygotowanie małej sadzawki w ogrodzie, której zadaniem będzie podniesienie poziomu wilgoci w sąsiedztwie.

Gleba pod uprawę Różaneczników.

Musimy także przygotować odpowiednią mieszankę gleby. Należy pamiętać o tym, że Różaneczniki lubią glebę bardziej kwaśną, toteż należy to uwzględnić podczas przygotowywania gleby. W celu stworzenia mieszanki najlepiej odpowiadającej roślinom, należy zmieszać ze sobą w równych proporcjach nieodkwaszony torf, korę sosnową i ziemię ogrodniczą (lub tez kompost), dzięki czemu uzyskamy glebę o odczynie pH w przedziale 4,5-6, czyli dokładnie taką jaką lubią Różaneczniki. Teraz wystarczy wykopać dość sporych rozmiarów dół, pół metra głęboki o średnicy półtora metra, i wypełnić go przygotowaną w ten sposób glebą. Nasadzenie Różaneczników w takich warunkach z cała pewnością dobrze wpłynie na ich wegetację.

Pielęgnacja Różanecznika.

W zakresie pielęgnacji, trzeba przyznać, iż nie mamy zbyt wielu zajęć. Wystarczy zadbać o to, aby rośliny były systematycznie podlewane oraz od czasu do czasu zasilane dodatkowymi nawozami. Nie musimy tutaj wykonywać żadnych cięć pielęgnacyjnych ani nic z tych rzeczy, a nasze Różaneczniki i tak będą rozwijać się wyśmienicie w naszych ogrodach. Jednym słowem uprawa Różanecznika nie jest niczym nadzwyczajnym, a efekty, jakie można dzięki temu osiągnąć należą do jednych ze zdecydowanie najlepszych i najpiękniejszych jakie tylko możemy wyobrazić sobie w naszych ogrodach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s