Skuteczne usługi pomocy drogowej.

kolizja-drogowaŚwiadczenie skutecznych usług pomocy drogowej, to zajęcie z całą pewnością bardzo wymagające. W tej branży niezbędna jest nie tylko fachowa wiedza, ale także odpowiednie wyposażenie. Bez dobrze przygotowanego taboru niestety nie ma co myśleć o świadczeniu usług pomocy drogowej na szerszą skalę, a na małą zupełnie się to nie opłaca. W związku z tym też, należy tutaj pamiętać, iż jest to branża, do wystartowania w której należy zapewnić sobie odpowiednie zaplecze gotówki, aby dzięki temu móc od samego początku zaopatrzyć się w odpowiednie holowniki i lawety, które są podstawą w tego typu działalności. Przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej kwestii podstawowego wyposażenia dla nowej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej.

Gdzie kupić lawety i holowniki?

Oczywiście najlepiej jest w tym przypadku zdecydować się na zakup sprzętu nowego, który będzie posiadał gwarancję i pozwoli na bezpieczną eksploatację przez wiele lat. Zdając sobie jednak sprawę z tego, iż w zdecydowanej większości przypadków początkujący w tej branży przedsiębiorca będzie miał znacznie okrojony budżet inwestycyjny, trzeba będzie szukać innych rozwiązań. Bardzo dobrym pomysłem może się tutaj okazać, zakup sprzętu używanego od zachodnich firm. Bardzo często można bowiem kupić używane lawety i holowniki, w przyzwoitych cenach i całkiem dobrym stanie technicznym, pozwalającym na bezawaryjna eksploatację przez wiele najbliższych lat. Pozwala to na spokojne rozpoczęcie działalności z mniejszymi funduszami na start, a w momencie, kiedy firma zacznie generować konkretne zyski, można będzie pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w sprzęt nowy. Na przykład poprzez kredyty inwestycyjne lub leasing. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj przyjąć założenie, iż w początkowej fazie działalności w tej akurat branży, można będzie posiłkować się sprzętem używanym, co pozwoli na rozkręcenie się, i zagwarantowanie nieco większych zysków na przyszłość.

Pozyskiwanie klientów.

Kolejnym problemem, jaki stanie tutaj na drodze początkującemu przedsiębiorcy w branży usług pomocy drogowej, będzie pozyskiwanie klientów. W tej kwestii można wykorzystywać wiele rozwiązań, jednakże do najpopularniejszych, zapewniających najlepszy bilans pozyskiwanych klientów należy zaliczyć:

  • Tradycyjne formy reklamy zamieszczane w ruchliwych miejscach przy głównych drogach.
  • Promocja strony internetowej w wyszukiwarkach
  • Umowa długoterminowa z ubezpieczalnią, oferującą klientom pakiety assistance.

W zasadzie można powiedzieć, iż te trzy formy promowania swoich usług i pozyskiwania nowych klientów są zdecydowanie najlepsze. W podobny sposób, swoje początkowe kroki stawiał współczesny potentat w tej branży, czyli pomoc Auto Jet Bielsko Biała, która to firma na chwilę obecną jest zdecydowanym liderem na terenie Bielska Białej i najbliższych okolic, w zakresie świadczenia usług pomocy drogowej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s