Odchudzanie na urlopie.

wczasy-odchudzajaceMało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale obecnie stracić zbędne kilogramy można nawet podczas urlopu. Pod warunkiem rzecz jasna, że będzie to urlop odpowiednio pod tym kątem przygotowany. Chodzi nam tutaj o odpowiednio zaplanowane i przygotowane turnusy odchudzające, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność, przede wszystkim wśród tych, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele możliwości na aktywność fizyczną. Zobaczmy wobec tego, jak będzie wyglądał typowy turnus odchudzający w Szczyrku, jednej z piękniejszych, polskich, górskich miejscowości wypoczynkowych.

Organizacja każdego dnia turnusu odchudzającego.

Przede wszystkim należy tutaj zdać sobie sprawę z faktu tego, iż w czasie trwania turnusu odchudzającego nie mamy raczej co liczyć na błogi wypoczynek. Tutaj każdy dzień jest z góry precyzyjnie zaplanowany pod kątem tak żywienia, jak i aktywności fizycznej. Bardzo ważnym elementem tego typu wyjazdów, mającym zdecydowany wpływ na efektywność odchudzania, będzie mieć obecność dietetyka, który precyzyjnie przygotuje dietę dla każdego uczestnika turnusu indywidualnie. W końcu każdy z nas ma zupełnie inne problemy dietetyczne i inne też wynikające z tego tytułu zapotrzebowanie energetyczne. W ustalaniu diety będzie też brany pod uwagę indywidualnie ustalany trening, aby spożywane posiłki pokrywały zapotrzebowanie energetyczne organizmu.
W większości przypadków, dzień rozpoczynać się będzie od śniadania, po którym następują poranne ćwiczenia celem rozgrzania organizmu przed dalszą aktywnością w ciągu całego dnia. Oczywiście każdego dnia będzie realizowany zupełnie inny program aktywności. Z reguły będziemy musieli liczyć się z takimi jej formami, jak:

  • Górskie wycieczki rowerowe
  • Zdobywanie okolicznych szczytów górskich
  • Trening na siłowni
  • Trening na basenie
  • Bieganie szlakami turystycznymi
  • Aqua aerobik

Do tego dochodzą jeszcze wszelkiego rodzaju zabiegi oczyszczające organizm, jak chociażby Spa, czy też wizyty w saunach. Wszystko jest tutaj skrupulatnie zaplanowane i zapięte na ostatni guzik, aby po powrocie z takiego turnusu, faktycznie odczuć te kilka kilogramów mniej. Aby samopoczucie stało się lepsze i wzrosło zadowolenie z życia.

Dlaczego w Szczyrku?

Oczywiście niektórzy zadają tutaj od razu pytanie, dlaczego należy wybrać turnus odchudzający w Szczyrku? W zasadzie nie ma żadnych poważniejszych po temu powodów. Jedynie chyba taki, ze Szczyrk to w końcu jedna z naszych piękniejszych miejscowości górskich, w których będziemy mogli liczyć na wspaniałe widoki i świeże, krystalicznie czyste, górskie powietrze. Jednym słowem warto korzystać z tego typu wyjazdów, szczególnie właśnie organizowanych w szczyrku, przez wzgląd na jego niewątpliwe zalety. W końcu w czasie turnusu odchudzającego w szczyrku, będziemy także mieć czas wolny, kiedy to będziemy mogli zdecydować się na zwiedzenie okolicznych zabytków kultury i sztuki regionalnej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s