Zabawki na lato.

dzieciakiWszyscy bardzo dobrze wiemy, iż najważniejsza istotą dzieciństwa jest możliwość dobrej zabawy. Aby ją jednak naszym pociechom umożliwić, trzeba będzie ponieść pewne koszty. Celowo nie piszemy tutaj słowa „niestety”, bowiem wydatki na dziecko nie powinny być dla nas niczym przykrym, a raczej czymś co powinno sprawić nam radość. W końcu jeśli kupimy dzieciom nowe zabawki, na pewno będą o wiele bardziej zadowolone i od razu szczęśliwsze, a uśmiech i radość dziecka, powinien uszczęśliwić każdego rodzica. W okresie letnim mamy szczególnie trudne zadanie, bowiem musimy zapewnić dziecku możliwość ruchu na świeżym powietrzu, a w tym celu trzeba będzie zainwestować w zabawki ogrodowe, czy też zabawki przeznaczone do zabawy nad wodą. Zobaczmy jakie w tym zakresie mamy możliwości.

Wybieramy odpowiednie zabawki.

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, na przykład nad morze, warto zabrać ze sobą odpowiednie zabawki, albo przynajmniej przygotować się finansowo na ich zakup już na miejscu. Wszak wiemy bardzo dobrze, iż dziecko nie jest jak my i nie będzie bezczynnie wylegiwać się na słońcu przez cały dzień. Dziecko potrzebuje ruchu, aktywności i zabawy, a co więcej, dzięki temu może także przyswajać nowe informacje, uczyć się nowych rzeczy, rozwijać swoje zdolności. Odpowiednie zabawki do zabaw na plaży można kupić praktycznie w każdym sklepie, niemniej jednak nie w każdym będą to zabawki o takim samym poziomie jakości a co ważniejsze, bezpieczeństwa. Tak, bezpieczeństwo jest tutaj bardzo ważne, bowiem w niektórych przypadkach, a było o tym już dość głośno w kraju przed kilkoma laty, niektóre zabawki dopuszczone do obrotu nie były do końca bezpieczne. Pochodziły z krajów azjatyckich, a tam, jak wiadomo raczej przykłada się wagę do ilości produkcji, a nie jej jakości, skutkiem czego były one wytwarzane z materiałów alergennych, a w jednym przypadku z materiałów rakotwórczych. Dlatego też, dla wszystkich rodziców mała uwaga. Jeśli macie zamiar kupić jakiekolwiek zabawki, wybierajcie te, które są wyraźnie oznakowane przez producenta, że posiada on wszystkie niezbędne atesty i pozwolenia, co będzie gwarancja bezpieczeństwa naszych dzieci.

Gdzie szukać bezpiecznych zabawek?

Znalezienie dobrego sklepu nie jest takie proste jakby się mogło pozornie wydawać. W zdecydowanej większości przypadków, odwiedzone przez nas sklepy w miastach i mniejszych miasteczkach, dystrybuowały zabawki o wątpliwym pochodzeniu, których jedyną zaletą, była niska, wybitnie atrakcyjna cena. Znaleźliśmy oczywiście także sklepy w których produkty były kosztowne, ale w stu procentach bezpiecznie. Znaleźliśmy także sklep internetowy z zabawkami Planeta Puchatka, gdzie również nie udało nam się natrafić na produkty niepewnego pochodzenia. Tutaj z kolei ceny były nieco przystępniejsze, co wynika raczej z niższych kosztów prowadzenia sklepu internetowego, niż stacjonarnego. Tak więc, pamiętajmy drodzy rodzice, unikać podejrzanie promocyjnych cen i kupować zabawki jedynie z pewnych i bezpiecznych źródeł.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s