Nowoczesne meble w Twoim domu.

Wymiana starych i wysłużonych już mebli domowych to stosunkowo spory koszt, a do tego poważny kłopot wynikający przede wszystkim z różnorodności dostępnych modeli na rynku. Co gorsza, w wielu przypadkach jesteśmy bardzo wyraźnie ograniczeni przestrzenią dostępną do ustawienia mebli w pomieszczeniach mieszkalnych, a co za tym idzie, niestety nie możemy dowolnie wybierać tylko dopasować się do konkretnych warunków. Jest jednak jedno rozwiązanie, które pozwoli nam na efektywne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni w pokoju, czy też przedpokoju, a jest nim zabudowa szafy we wnęce. Możemy też całkiem samodzielnie stworzyć wszystkie swoje meble według własnego projektu, a następnie samodzielnie je wszystkie zamontować. Zobaczmy wobec tego, jakie w tym zakresie mamy możliwości.

Samodzielna konstrukcja szafy we wnęce.

W pierwszej kolejności, zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac, należy starannie wymierzyć wnęki, w których mamy zamiar zabudować szafy. Jest to bardzo istotne, bowiem do wielkości wnęki musimy precyzyjnie dostosować swój projekt, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie perfekcyjnie wkomponować się w ogólny wymiar estetyczny naszych pomieszczeń. Kiedy już mamy wszystkie wymiary i wiemy jak należy wykonać zabudowę wnęki, trzeba będzie wybrać odpowiednie rozwiązanie, spośród wielu dostępnych na rynku. Trzeba tutaj powiedzieć, iż współczesne systemy zabudowy wnęk są bardzo ciekawe i estetyczne, a co ważne, także bardzo dobrze przemyślane z punktu widzenia konstrukcyjnego. Musimy jednak dopasować taki system, który sprawdzi się w naszych warunkach. W razie trudności z wyborem odpowiedniego systemu, zawsze warto zapytać doświadczonego fachowca, bądź też sprzedawcę, który powinien nam doradzić w tej kwestii, dzięki czemu będziemy mogli szybciej przystąpić do prac.

Dobór materiałów.

Kiedy już opracowaliśmy projekt i wybraliśmy odpowiedni system zabudowy wnęk, warto zastanowić się nad odpowiednią estetyką naszej nowej szafy. Jeśli jednocześnie będziemy także wykonywać więcej mebli warto wybrać zbliżone do siebie fronty, aby wszystkie meble były do siebie zbliżone pod względem estetyki. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się na przykład fronty akrylowe które są stosunkowo przystępne cenowo, a jednocześnie zapewniają nam dobre parametry wytrzymałości i utrzymywania w czystości. Potem wystarczy już tylko oddać projekt do firmy zajmującej się docinaniem płyt meblowych na wymiar, a następnie, po odebranie przygotowanych materiałów, przystąpić do montażu naszej nowej szafy. Warto tutaj jednak zaopatrzyć się w narzędzia takie jak: wkrętarka, szlifierka oscylacyjna, śrubokręty, poziomica, miara. Bez nich niestety nie uda nam się prawidłowo zamontować szafy na wymiar, a przecież najważniejsze jest to, aby wszystko było wykonane poprawnie, a eksploatacja szafy zabudowanej we wnęce nie sprawiała domownikom, jakichkolwiek trudności.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s