Estetyka w stylu boho-chic

Na rynku mody alternatywnej obecnie pojawia się coraz więcej nowatorskich trendów będących połączeniem wielu innych, istniejących już wcześniej. Jednym z nich jest bez wątpienia styl boho-chic skupiający się przede wszystkim na łączeniu nuty orientalnej z nowoczesnymi dodatkami oraz z nieco hipisowskim trendem ubraniowym. Jest to styl, który już od kilku dobrych sezonów cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a to przede wszystkim za sprawą dość dowolnych możliwości kreowania swojego wizerunku przy zastosowaniu tej właśnie stylistyki. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej stylistyce modowej, aby przekonać się czy rzeczywiście przygotowanie stylizacji w duchu boho-chic jest tak proste i przystępne cenowo, bowiem jeśli rzeczywiście tak jest, nic nie będzie stać na przeszkodzie ku dalszej popularyzacji tej stylistyki.

Podstawowe założenia stylistyki boho-chic.

W pierwszej kolejności powinniśmy sobie tutaj powiedzieć kilka słów o samej stylistyce boho-chic, oraz o tym, w jaki sposób tworzone są nowoczesne kreacje utrzymane w tym duchu. Najważniejszym aspektem będzie tutaj bez wątpienia rodzaj zastosowanych tkanin oraz ich kolorystyka. Najczęściej wykorzystywanymi kolorami są kolory w pełni naturalne, takie jak: brąz, czerń, oliwkowa zieleń czy też kremowa biel. Co zaś tyczy się tkanin, to do najpopularniejszych, najbardziej przystających do tej formy zaliczyć należy bawełnę i konopie, aczkolwiek bardzo popularnym rozwiązaniem będą także dżinsy. Sama zaś stylistyka boho-chic będzie tutaj zahaczać przede wszystkim o ubrania w formie luźnej, wyjątkowo zwiewnej, zapewniającej komfort i nieco hipisowskiej nonszalancji. Jednocześnie warto zadbać o dodatki, które podkreślą szyk i elegancję ubioru. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem sama nazwa stylistyki czyli boho-chic, wywodzi się od przemieszania stylistyki charakterystycznej dla bohemy, oraz stylu, szyku i elegancji.

Zakupy do kreacji boho-chic.

Oczywiście najważniejsze będą tutaj także zakupy, bowiem niemożliwe jest stworzenie jakiejkolwiek kreacji w stylistyce boho-chic, bez posiadania odpowiednio zaopatrzonej szafy. Tutaj bardziej istotnie nie jest to, co kupujemy, ale gdzie, bowiem w tym szczególnym przypadku, tylko nieliczni sprzedawcy będą w stanie zagwarantować nam odpowiednie materiały w dobrej kolorystyce, przy zachowaniu dość przystępnych cen. My ze swojej strony polecamy tutaj sklep internetowy piekielko gdzie nie tylko będzie można zaopatrzyć się w ciekawą odzież perfekcyjnie nadająca się do kreowania stylizacji w duchu boho-chic, ale jednocześnie będziemy mogli pozyskać wspaniałą biżuterię orientalną, która stanowi tutaj doskonały dodatek do tego rodzaju kreacji, podkreślając ich orientalny charakter.

Podsumowanie

Jednym słowem możliwe jest dość przystępne cenowo stworzenie doskonałych wręcz stylizacji boho-chic, wobec czego warto zainteresować się tym zagadnieniem nieco poważniej, aby ostatecznie osiągnąć dobre efekty w kreowaniu stylizacji boho-chic, które mogą się okazać bardzo ciekawym i wyjątkowym wręcz rozwiązaniem na wiele okazji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s