Dobór prawidłowych filtrów do warsztatu lakierniczego

Filtr_kieszeniowyUruchomienie warsztatu lakierniczego, wymaga od nas nie tylko odpowiedniego dobrania wszystkich urządzeń oraz wykonania niezbędnych instalacji elektrycznych czy też instalacji sprężonego powietrza, bez których warsztat nie będzie funkcjonować poprawnie. Tutaj trzeba także zainwestować dość spore pieniądze w prawidłowe wykonanie instalacji wentylacyjno nawiewnej, która zapewni nam odpowiedni poziom czystości atmosfery wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, oraz będzie oczyszczać powietrze odprowadzane na zewnątrz, aby nie zanieczyszczać środowiska. Trzeba będzie pomyśleć także o odpowiednich filtrach, które będą realizować proces oczyszczania wtłaczanego i odprowadzanego powietrza, a to wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie.

Dlaczego filtrowanie powietrza jest aż tak bardzo ważne?

Powinniśmy tutaj od razu uświadomić sobie, dlaczego proces filtracji powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, oraz tego, odprowadzanego na zewnątrz, jest tak istotny. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby powietrza wtłaczane do wnętrza pozbawione było wszelkich zanieczyszczeń lotnych, które mogłyby w negatywny sposób wpłynąć na proces lakierniczych, a musimy pamiętać, iż jakiekolwiek paproszki, kurz i inne pyłki, które dostały się w bezpośrednie sąsiedztwo procesu, mogą obniżyć jakość lakierowanych powierzchni. W przypadku zaś powietrza odprowadzanego na zewnątrz, chodzić nam będzie o to, aby przechwycić maksymalnie duża ilość chemicznych zanieczyszczeń lotnych, tj. przede wszystkim tzw. mgiełki lakierniczej, które będą wpływać na zanieczyszczanie środowiska, czego powinniśmy unikać. Musimy tutaj więc zrealizować dobry wybór filtrów kieszeniowych i kasetowych, które zamontowane w instalacji wentylacyjno nawiewnej, będą przechwytywać wszystkie zanieczyszczenia. Tylko w taki sposób zagwarantujemy sobie prawidłową pracę warsztatu lakierniczego, a jednocześnie zadbamy prawidłowo o środowisko, co także jest bardzo ważne.

Gdzie szukać odpowiednich rozwiązań?

Znalezienie prawidłowych w tym zakresie rozwiązań nie należy do zadań łatwych, bowiem w zależności od rodzaju instalacji, jej wydajności oraz parametrów technicznych, trzeba będzie dobrać zupełnie różne urządzenia filtrujące. Możemy tutaj jednak z góry określić, iż poszczególne filtry powinny być jak najwyższej jakości, gdyż wpływać to będzie na ich żywotność, oraz jakość przeprowadzanej filtracji. Im lepszej jakości filtry kasetowe oraz kieszeniowe pozyskamy, tym lepszy poziom oczyszczania powietrza osiągniemy, a jednocześnie zapewnimy sobie wyższą wydajność co filtrów, co w rezultacie przełoży się na nasze oszczędności, bowiem w przypadku rzekomo tańszych filtrów, niestety o wiele szybciej podlegać one będą konieczności wymiany na nowe. Warto tutaj więc interesować się tylko i wyłącznie filtrami dobrych producentów, i zaufać znanym dostawcom, którzy zagwarantują nam wysoka jakość filtrów. My ze swej strony, bazując na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu warsztatu lakierniczego, możemy tutaj polecić filtry dostarczane przez K System, z którą to firmą w tym zakresie, współpracujemy już wiele lat, i to z bardzo dobrymi efektami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s