Hurtowa dystrybucja łożysk.

ball-bearing-775962-mŁożyska stanowią jeden z tych elementów urządzeń mechanicznych oraz pojazdów samochodowych, które zużywają się zdecydowanie najczęściej, skutkiem czego też podlegają zdecydowanie najczęstszej wymianie na nowe. Jeśli do tego dołożymy fakt, iż na świecie co roku przybywa pojazdów samochodowych oraz urządzeń mechanicznych wykorzystujących łożyska, możemy wywnioskować, iż ich sprzedaż będzie stać na wysokim poziomie, w dodatku stale rosnącym, co powinno dać nam nieco do myślenia. Otóż, z powyższych informacji można wywnioskować iż zajęcie się dystrybucją łożysk, może mieć przed sobą całkiem dobrą przyszłość, wobec czego, własna hurtownia czy też sklep z łożyskami, mogą się okazać wyjątkowo dobrym i dochodowym przedsięwzięciem gospodarczym. Przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej specyfice tego rynku i spróbujmy określić wymagania, jakie należy spełnić, aby wejść w ten dość trudny i wymagający rynek.

Odpowiedni poziom inwestycji.

Nie ma się co oszukiwać, ale aby rozpocząć działalność w tej branży, konieczne będą dość wysokie inwestycje, które przede wszystkim powinny objąć wynajem bądź budowę własnego obiektu, w którym prowadzona będzie dystrybucja. Zakup pełnego jego wyposażenia, zatrudnienie pracowników, oraz zakup pierwszych partii towaru. Będzie to stosunkowo wysoki poziom inwestycji, wobec czego nie posiadając luźnych środków finansowych w wysokości kilkuset tysięcy złotych, raczej nie ma co nawet myśleć o starcie w tej branży.

Dobra lokalizacja sklepu – hurtowni.

Jednym z najważniejszych aspektów, będzie tutaj rzecz jasna kwestia lokalizacji naszego punktu sprzedaży, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na sklep dla klientów indywidualnych czy też na dużą hurtownię, z myślą o klientach biznesowych. Przede wszystkim musimy skupić się na tym, aby naszego punktu dystrybucji łożysk był wygodny i łatwy dojazd. Warto aby był on zlokalizowany w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych miasta, w którym się znajdujemy, a najlepiej jeśli będzie zlokalizowany w pobliżu dróg dojazdowych do najbliższej autostrady, bowiem wpłynie to bardzo korzystnie na napływ klientów.

Wyposażenie i zatowarowanie.

Oczywiście kwestią najważniejszą będzie tutaj wyposażenie całego sklepu czy też hurtowni z łożyskami, oraz zakup pierwszych partii towaru, co będzie pociągać za sobą dość wysokie i wygórowane koszty. Oczywiście w przypadku zatowarowania, zawsze jest możliwość pozyskiwania partii towarów na tzw. kredyt kupiecki, który pozwoli nam na jego spłatę dopiero kiedy sprzedamy pierwsze partie towarów.

Dobry przykład hurtowni.

Warto sobie tutaj także spojrzeć na inne hurtownie łożysk działające od lat dość efektywnie na naszym rynku. Na przykład hurtownia z łożyskami Stożek, która posiada odpowiednio duży obiekt, korzystnie zlokalizowany w centrum Bielska Białej. Jest to przykład bardzo dobrego wyboru lokalizacji oraz profesjonalnego podejścia do tematu. Można więc powiedzieć, iż należy nasze obiekty hurtowni łożysk, czy tez sklepu z łożyskami zlokalizować w jak najbardziej podobny sposób.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s