Wybieramy zabawki dla naszych dzieci.

dzieciakiUmiejętny dobór zabawek dla naszych dzieci to bardzo ważna kwestia, na którą należy koniecznie zwrócić szczególną uwagę, bowiem od tego zależne będzie nie tylko udane dzieciństwo, ale także i bezpieczeństwo w czasie zabawy, które powinno być dla każdego rodzica, zdecydowanie najważniejsze. Należy tutaj szczególną uwagę zwrócić na pochodzenie konkretnych zabawek, które powinno być wyszczególnione na opakowaniu, bowiem już sama tylko ta informacja może nam bardzo dużo powiedzieć o tym, czy konkretna zabawka będzie dla naszej pociechy bezpieczna. Zobaczmy zatem jak kupować zabawki, aby były one dla naszych dzieci w pełni bezpieczne, oraz na jakie kwestie warto jeszcze zwrócić w tym przypadku uwagę, aby zabawa była jak najbardziej owocna, przyjemna i bezpieczna.

Pochodzenie zabawek.

Jak już wspomnieliśmy o tym powyżej, pochodzenie zabawek będzie w stanie bardzo dużo powiedzieć nam na temat bezpieczeństwa. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż na przykład zabawki produkowane w krajach azjatyckich, w tzw. specjalnych strefach ekonomicznych, z reguły wytwarzane są bez skrupulatnego nadzoru, a co za tym idzie, wykonawca bardzo często tnąc koszty, nie tylko płaci swoim pracownikom głodowe stawki i zmusza ich do pracy w nieludzkich warunkach (już samo to powinno do nas przemawiać na korzyść nie kupienia takich zabawek), ale także bardzo często wykorzystuje do produkcji tańsze materiały, które nie posiadają odpowiednich atestów bezpieczeństwa. Skutkiem tego na nasze rynki często trafiają zabawki wyjątkowo niebezpieczne, zawierające elementy nie tylko alergenne, ale w niektórych przypadkach nawet rakotwórcze (znamy już jedną taka sytuację, kiedy na rynek trafiły zabawki z substancjami rakotwórczymi, właśnie pochodzenia azjatyckiego). Oczywiście nikt tutaj nie ubliża azjatyckim pracownikom, niemniej jednak pracują tak, jak im na to pracodawca pozwala i wytwarzają z takich materiałów jakie dostaną, nierzadko sami ryzykując poważne problemy zdrowotne, za psie pieniądze.

Pozostałe aspekty.

Warto tutaj także zwrócić uwagę na kwestie granic wiekowych konkretnych zabawek, co będzie wpływać na bezpieczeństwo zabawy. Każda zabawka powinna posiadać odpowiednie w tym zakresie oznaczenie, które będzie wskazywać to, w jakim wieku dziecko może się bawić. Chodzi tutaj głównie o względy bezpieczeństwa, związane z tym, iż małe dzieci mogą połknąć nieduże elementy niektórych zestawów, a takich sytuacji należy koniecznie i za wszelką cenę unikać.

Gdzie więc kupić dobre zabawki?

Otóż zakupienie zabawek bezpiecznych i wartościowych wcale nie musi być kosztowne i trudne. Znajdziemy nawet w naszej sieci co najmniej jeden dobry, internetowy sklep z zabawkami, co do których będziemy mogli mieć pewność, iż są w stu procentach bezpieczne. Kupując zabawki w sklepie internetowym Planeta Puchatka z całą pewnością nie nadziejemy się na zabawki niepewnego pochodzenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu naszych pociech.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s