Marmurowe wnętrza w domach.

logoWśród wszystkich rozwiązań poprawiających znacznie estetykę wystroju naszych wnętrz, zdecydowanie najlepszy i najbardziej wyraźny wpływ ma tutaj zastosowanie marmuru, jako materiału wykończeniowego. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obróbki marmuru, możliwe jest osiągnięcie o wiele lepszych efektów, a co równie istotne, także wykonanie bardziej skomplikowanych elementów wykończenia wnętrza. Generalnie rzecz biorąc, trzeba tutaj powiedzieć, iż zastosowanie marmuru będzie z całą pewnością wywierać bardzo korzystny wpływ na estetykę wystroju naszych wnętrz, wobec czego warto tutaj przyjrzeć się nieco dokładniej temu kamieniowi naturalnemu.

Nieco historii marmuru.

Otóż marmur, jako materiał do wykończeń wnętrz stosowany był już w czasach starożytnych, aczkolwiek wtedy był on jeszcze bardziej ekskluzywny, kosztowny i trudno dostępny niż ma to miejsce obecnie. Skutkiem tego też pojawiał się raczej tylko u najbardziej zamożnych obywateli, którzy mogli sobie pozwolić na sprowadzanie drogiego materiału. Oczywiście służył on przede wszystkim jako materiał do wykonywania wszelkiego rodzaju posadzek marmurowych w pałacach i rezydencjach najznamienitszych obywateli świata starożytnego. Był on wyjątkowo elegancki, ekskluzywny, a wykonanie sobie marmurowej posadzki w swoim domostwie automatycznie podnosiło prestiż właściciela, świadczyło o jego bogactwie i znaczeniu społecznym.

Marmur obecnie.

Obecnie marmur jest nieco łatwiej dostać, bowiem nowe technologie wydobycia i obróbki sprawiają iż jest to proces mniej skomplikowany i mniej czasochłonny. Co więcej, można z niego wykonywać o wiele więcej różnorodnych elementów wykończenia wnętrz, takich jak parapety marmurowe, schody wewnętrzne z marmuru, blaty kuchenne, a nawet płytki ścienne do łazienek i kuchni. Oczywiście w dalszym ciągu pozostał to jednak materiał stosunkowo kosztowny i ekskluzywny. Przykładowo, za metr kwadratowy zwykłych płytek ceramicznych do łazienki, przyjdzie nam zapłacić około 50-70 PLN, natomiast płytki marmurowe będą nas kosztować już nawet w granicach 200-300 PLN za metr kwadratowy. Jest to więc jak widać materiał raczej przeznaczony dla zamożniejszych osób, które mogą sobie pozwolić na wydatek kilku tysięcy złotych więcej podczas urządzania bądź też przeprowadzania remontu kuchni lub łazienki.

Czy warto inwestować w marmur?

Oczywiście warto. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią gotówką, zawsze warto przeznaczyć ją na zakup i wykonanie na przykład marmurowych schodów, bowiem zapewniają one nam znaczny wzrost estetyki całego wnętrzna naszego domu, a jednocześnie jest to materiał wyjątkowo trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Generalnie można powiedzieć, iż dobry marmur pozyskany na przykład ze strony www.marmur-dulemba.pl, będzie zawsze dobrym i niesamowicie estetycznym dodatkiem do naszych wnętrz, wobec czego zawsze będzie to też inwestycja jak najbardziej trafiona.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s