Korzystanie z usług pomocy drogowej.

kolizja drogowaPomoc drogowa jest dla każdego kierowcy bardzo istotnym elementem, na który należy zwracać szczególna uwagę, bowiem w razie jakichkolwiek trudności czy też komplikacji, zawsze można będzie skorzystać z wsparcia, czy też holowania uszkodzonego pojazdu na warsztat samochodowy. Generalnie rzecz ujmując, warto tutaj zadbać o odpowiedni pakiet ubezpieczenia assistance, który zagwarantuje nam bezpłatne usługi pomocy drogowej. Oczywiście bezpłatne, w sensie bez opłat w czasie korzystania, bowiem w ramach ubezpieczenia trzeba będzie ponieść odpowiednie koszty z tym związane. Zobaczmy zatem, jak wygląda to w praktyce, oraz jakie z tego tytułu trzeba będzie ponieść koszty.

Korzystanie z pakietów assistance.

Jak już wspomnieliśmy jednym z lepszych rozwiązań w tym przypadku jest skorzystanie z ubezpieczenia assistance, w ramach którego, na określonych w umowie warunkach świadczone będą usługi pomocy drogowej. Z reguły w ramach najniższych, najtańszych pakietów, które kosztują w granicach 100 PLN rocznie, będzie to jedno darmowe holowanie w obrębie 50 km od miejsca zamieszkania. Oczywiście możliwe jest też wykupienie innych pakietów, bardziej kosztownych, w ramach których możemy liczyć na lepszy zakres wsparcia ze strony ubezpieczalni. Możliwe jest także wykupienie pakietów podróżnych, w ramach których pomoc drogowa będzie świadczona także poza granicami kraju. W takich przypadkach z reguły wykupywane są pakiety okresowe, jedno dwu lub więcej tygodniowe, które zapewniają nam wsparcie pomocy drogowej, bez żadnych opłat podczas całego wyjazdu wakacyjnego. Generalnie chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zagwarantować sobie zabezpieczenie na czas podróży samochodem, wobec czego tego rodzaju pakiety są idealnym rozwiązaniem także na czas podróży służbowych.

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce korzystanie z tego typu usług wygląda tak, iż w razie jakiejkolwiek awarii naszego pojazdu samochodowego, zgłaszamy potrzebę ubezpieczalni, zaś dyspozytor kieruje do nas odpowiednią jednostkę pomocy drogowej, z zakładu który posiada podpisaną odpowiednią umowę z ubezpieczalnią. W takich sytuacjach po prostu nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów, chyba ze jest to kolejna usługa, wykraczająca poza zakres umowy ubezpieczenia. Z reguły jednak takie sytuacje się rzadko zdarzają, zaś wykupienie pakietu zapewnia tylko zapewnienie bezpieczeństwa w razie jakichkolwiek przypadkowych wydarzeń. Każdy samochód systematycznie serwisowany oraz aktualnie odstawiany na przeglądy techniczne, raczej nie odmawia posłuszeństwa na środku drogi, toteż jeśli dbamy o nasz pojazd, wykupienie odpowiedniego pakietu jest tutaj czystą formalnością. Można więc powiedzieć, iż solidne traktowanie swojego własnego pojazdu, dbanie o niego i systematyczne serwisowanie powinno zapewnić nam wystarczający poziom bezpieczeństwa, a co za tym idzie, te sto parę złotych rocznie to tylko i wyłącznie kwestia dodatkowego zabezpieczenia się w razie jakichkolwiek przypadkowych sytuacji na drodze, które mogą spotkać każdego z nas.
Auto Jet Bielsko Biała

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s