Leczenie ziołami a współczesna medycyna.

kwiaty-białe-mak_2172789Współczesna medycyna coraz częściej zaczyna zwracać się w kierunku medycyny niekonwencjonalnej, w celu wsparcia wielu procesów leczniczych w wielu przypadkach chorobowych. Niemniej jednak w dalszym ciągu, zbyt duża liczba lekarzy akademickich, nie uznaje medycyny naturalnej, czy też fitoterapii (ziołolecznictwa), mimo iż od wielu już stuleci właśnie przy pomocy ziół leczono nawet najbardziej poważne schorzenia i choroby. Wobec powyższego, sprawdźmy nieco dokładniej, przyjrzyjmy się temu zagadnieniu, aby przekonać się, czy rzeczywiście nie warto sobie zaprzątać głowy ziołolecznictwem, czy może jest zupełnie przeciwnie, a współczesna nauka stanowi tylko i wyłącznie potwierdzenie skuteczności leczenia metodami naturalnymi.

Ziołolecznictwo w historii.

Jeśli chodzi o stosowanie ziół w latach wcześniejszych, to trzeba tutaj sięgnąć aż do czasów starożytnych, kiedy pierwsi ludzi zaczynali poszukiwać rozwiązań na trapiące ich problemy. Z biegiem czasu zaczynali oni wypracowywać metody leczenia oparte głównie o znalezione w lasach zioła, zaś wiedza na temat ich stosowania była przekazywana z pokolenia na pokolenie, co pozwoliło na stałe powiększanie się posiadanej przez ludzkość wiedzy. Wraz z każdym pokoleniem do posiadanej wiedzy dochodziły nowe wiadomości i informacje, dzięki którym lokalni medycy, zielarze i wiejskie staruchy, mogli skuteczniej pomagać osobom chorym.

Współczesne ziołolecznictwo.

Obecnie zaś, wiedza jaką przekazali nam nasi przodkowie może być skutecznie wykorzystywana w wielu przypadkach chorobowych, co potwierdzają liczne badania naukowe, które wskazują które z ziół faktycznie zapewniają nam możliwości leczenia codziennych schorzeń. Okazuje się też, iż leczenie ziołami w wielu przypadkach jest bezpieczniejsze niż leczenie przy pomocy farmakologii, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż w przypadku leczenia ziołami do naszego organizmu nie przedostają się żadne zbędne substancje chemiczne, którymi wypełnione są wszelkie tabletki i inne leki, a bez których po prostu nie mogłyby one wystarczająco skutecznie działać. Dlatego też, współcześnie można zaobserwować powrót do leczenia ziołami, które okazuje się być po prostu bardziej bezpieczne, gdyż nie będzie powodować żadnych skutków ubocznych, jak ma to miejsce bardzo powszechnie w przypadku leczenia farmakologicznego.

Zakup odpowiednich ziół.

Oczywiście pozostanie nam tutaj jeszcze do ogarnięcia kwestia zakupienia odpowiednich ziół, bowiem trzeba też wykazać się odpowiednią wiedzą w celu ich pozyskiwania, zbierania, suszenia oraz przygotowywania, aby leczenie mogło być skuteczne. Bardzo dobrze na ten przykład sprawują się obecnie zioła Bonimed, czyli zioła przygotowywane w instytucie ojca Gregorza, zakonnika, który od zawsze zajmował się ziołolecznictwem, a co najważniejsze, jest autorem wielu skutecznych i bardzo dobrych receptur ziołowych, dzięki którym wielu ludzi mogło bardzo wyraźnie wesprzeć procesy lecznicze w swoich przypadkach chorobowych. Jednym słowem dobre zioła to podstawa, jeśli chcemy skorzystać z tego typu leczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s