Dodatkowa powierzchnia magazynowa

01Jednym z lepszych rozwiązań dla przedsiębiorstw produkcyjnych, borykających się z brakiem przestrzeni magazynowej jest jej wynajem u odpowiednich usługodawców, wraz z kompleksową obsługa logistyczną, czyli łącznie z transportem na zakłady produkcyjne, oraz stałą opieką nad magazynowanymi towarami. Jest to bardzo korzystne, szczególnie w sytuacjach, kiedy magazynowanie na swoich obiektach ograniczałoby zdolności produkcyjne, a to przecież nie jest zbyt rozsądne. W takich przypadkach o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie w pobliżu dodatkowej przestrzeni magazynowej, co pozwoli na skuteczne rozwijanie swojej działalności bez konieczności stawiania własnych obiektów magazynowych. Zobaczmy zatem, jakie realnie korzyści można będzie z tego tytułu odnieść, oraz w jaki sposób poprawnie podejść do zagadnienia, aby wynajęcie dodatkowej powierzchni magazynowej było rzeczywiście korzystne dla przedsiębiorcy.

Warunki magazynowania.

Bardzo ważną kwestią przed podjęciem decyzji o wynajęciu powierzchni magazynowej, jest określenie warunków magazynowania dl konkretnych towarów. W wielu bowiem przypadkach konieczne będzie wynajęcie magazynów klimatyzowanych, aby nasze towary były magazynowane w odpowiedniej temperaturze oraz wilgotności. Z reguły dotyczyć to będzie sypkich surowców produkcyjnych.

Lokalizacja wynajmowanego magazynu.

Bez wątpienia będzie to jedna z najbardziej istotnych kwestii, bowiem od lokalizacji magazynu, zależne będzie to, czy zapewnimy sobie w ten sposób możliwość sprawnego i szybkiego transportowania towarów na wydziały produkcyjne, a co za tym idzie, można będzie w ten sposób zapewnić ciągłość produkcji. Najlepszym wyborem będą tutaj magazyny zewnętrzne zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych dróg, głownych arterii komunikacyjnych oraz autostrad, przez wzgląd na dobrą komunikację. Oczywiście magazyn powinien także znajdywać się stosunkowo blisko naszych zakładów produkcyjnych, aby transport surowców mógł przebiegać sprawnie i szybko najlepiej w trybie maksymalnie 24-ro godzinnym. Będzie to w takim przypadku wyjątkowo korzystne ze względu na zapewnienie ciągłości produkcyjnej. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż od lokalizacji magazynu do wynajęcia powinna w podstawowym zakresie zależeć nasza decyzja.

Dodatkowe korzyści płynące z magazynowania zewnętrznego.

Warto tutaj wspomnieć także o tym, aby korzystać z powierzchni magazynowej u odpowiednich dostawców tego typu usług. Chodzi o to, iż nie wszyscy będą w stanie zapewniać nam takie same, bezpieczne warunki magazynowania, a co za tym idzie, nie zawsze będzie to takie proste i oczywiste jakby się mogło wydawać. Korzystając zaś z usług tak doświadczonych w tym zakresie firm, jak chociażby Zrembud zapewni nam duży poziom bezpieczeństwa magazynowanych produktów, a to przecież kwestia najważniejsza.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s