Zapotrzebowanie na łożyska

kulkowe_zwykleOstatnie lata, to stały rozwój motoryzacji, jak i rozwój przemysłowy, gdzie łożyska idą wręcz jak woda, toteż nie powinno nikogo zanadto dziwić to, iż w tym szczególnym przypadku będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której prowadzenie własnej hurtowni łożysk, to bardzo dobry biznes. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż każdego dnia setki warsztatów mechanicznych, potrzebują łożysk, do wymiany zepsutych w naprawianych przez siebie pojazdach samochodowych. Setki mechaników przemysłowych, potrzebują łożysk, do uzupełniania ich w urządzeniach i maszynach przemysłowych. Jednym słowem łożyska są wszechobecne, nawet na co dzień w naszych domach. Przyjrzyjmy się wiec nieco bliżej samym łożyskom oraz ich wszędobylskości.

Łożyska na co dzień.

Każdego dnia, każdy z nas ma stały kontakt z łożyskami. Wystarczy wstać rano i usiąść na fotelu przy biurku, a już jego obrane siedzisko jest zbudowane w oparciu o łożyska, tak samo jak i kółeczka na spodzie, które ułatwiają przesuwanie fotela, bez niszczenia podłogi. Możemy tutaj powiedzieć, iż łożyska znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba obracania dwóch przedmiotów względem siebie, a takich sytuacji w życiu codziennym mamy stosunkowo sporo. Nie będziemy tutaj już wspominać o samochodach, gdzie aż roi się od łożysk, rowerach, motocyklach, pralkach, wózkach dziecięcych i tak dalej, i tak dalej…

Dlaczego hurtownia łożysk?

Zapytacie pewnie, dlaczego właśnie hurtownia łożysk, miałaby być takim dobrym pomysłem na własny biznes? Otóż chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż niektóre z łożysk specjalistycznych, są dość kosztowne, tak samo jak maszynowe łożyska ślizgowe. CO prawda hurtownia nie będzie tutaj narzucać zbyt wysokiego narzutu procentowego na poszczególne sztuki łożysk, niemniej jednak w przypadku sprzedaży ich do warsztatów, z reguły liczyć się będzie w setkach sztuk, co przy niewielkim narzucie jednostkowym, daje już całkiem spore pieniądze.

O czym trzeba będzie pamiętać?

Jakkolwiek, własna hurtownia łożysk byłaby dobrym pomysłem i rozwiązaniem na własny interes, trzeba będzie pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach, bez których niestety tego rodzaju działalność się nie powiedzie. Przede wszystkim powierzchnia magazynowa. Musimy zadbać o to, aby posiadać dość sporą powierzchnię magazynową, do składowania naszych zapasów łożysk w odpowiednich warunkach, wobec czego powinien to być najlepiej magazyn klimatyzowany. Oczywiście musimy także zapewnić sobie stałych odbiorców naszych łożysk, wobec czego warto zastosować odpowiednie rabaty dla stałych klientów, co zapewni nam stały zbyt na łożyska i płynność finansową, a to przecież w przypadku każdego przedsiębiorstwa, kwestia zdecydowanie najważniejsza.

Jednym słowem, prowadzenie własnej hurtowni łożysk może się okazać bardzo dochodowym biznesem, aczkolwiek trzeba tutaj troszkę pracy i wysiłku włożyć w to, aby osiągnąć pewien poziom, gwarantujący nam stały i wysoki dochód.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s