Korzystanie z usług pomocy drogowej.

bautojet_1Każdemu z kierowców może się w życiu przytrafić sytuacja, w której koniecznością będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. Zwykła awaria, drobna stłuczka, kolizja, czy też po prostu pech, mogą doprowadzić do sytuacji, w której samochód będzie unieruchomiony, zaś kierowca pozostanie bez możliwości samodzielnej naprawy. W takich okolicznościach pomoc drogowa wydaje się być ostatnią deską ratunku, jednakże trzeba pamiętać o tym, iż każdorazowe skorzystanie z pomocy drogowej jest stosunkowo kosztowne. Czy jednak musi tak być? Czy można jakoś się zabezpieczyć na tę okoliczność, aby w razie konieczności móc skorzystać z pomocy drogowej, bez ponoszenia horrendalnych kosztów? Oczywiście można. W poniższym tekście przedstawimy rozwiązanie tego złożonego problemu, dzięki któremu możliwe będzie ponoszenie o wiele niższych kosztów związanych z korzystaniem z usług pomocy drogowej.

Pomoc drogowa w ubezpieczeniu.

Jednym z najlepszych rozwiązań w ramach obniżania kosztów pomocy drogowej, jest wykupienie odpowiedniego pakietu ubezpieczenia, który będzie obejmował usługi pomocy drogowej przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Koszt jest tutaj dość przystępny. W przypadku niektórych firm, wykupienie rocznego ubezpieczenia za kwotę około 50 PLN, zapewni nam jednorazową darmową obsługę mechanika, lub holowanie w promieniu 50 km od miejsca zamieszkania. Oczywiście w przypadku pakietów wyższych, w cenie powyżej 100 PLN i w granicach 200 PLN, można zagwarantować sobie cały rok obsługi mechanicznej lub holowania do 100 km, zarówno w kraju, jak i na terenie całej UE. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż tego rodzaju pomoc drogowa Bielsko Biała opłacana razem z ubezpieczeniem, będzie dla wielu kierowców rozsądnym rozwiązaniem, zapewniającym wyższy poziom bezpieczeństwa, oraz przeświadczenie, iż nawet w razie jakichkolwiek awarii, zawsze można liczyć na pomoc drogową, nawet nie posiadając przy sobie dużej gotówki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Reasumując, można tutaj powiedzieć, iż usługi pomocy drogowej opłacane wraz z ubezpieczeniem, stanowią dogodną formę płatności za pomoc drogową, bowiem jest to roczna opłata abonamentowa, w ramach, której możemy korzystać z pomocy drogowej każdego dnia i o każdej porze. Oczywiście jest to obwarowane pewnymi warunkami, które stanowią integralną część umowy, dlatego też, warto tutaj starannie przeglądnąć jej wszystkie zapisy przed podpisaniem, aby bardzo dobrze wiedzieć, w jakich warunkach i okolicznościach będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy drogowej, a kiedy trzeba będzie nam niestety ponosić dodatkowe koszty z tego tytułu.

Podsumowanie

Podsumowując, ustaliliśmy, że korzystanie z pomocy drogowej jest kosztowne, aczkolwiek w wielu przypadkach możliwe jest wyraźne ograniczenie tychże kosztów, poprzez wykupienie pakietu ubezpieczenia Assistance, zapewniającego nam dostęp do bezpłatnych usług pomocy drogowej na terenie całego kraju a nawet poza jego granicami. Trzeba tylko dobrać odpowiedni do swoich potrzeb pakiet, aby zagwarantować sobie możliwośc bezpiecznego i darmowego korzystania z usług pomocy drogowej.

One thought on “Korzystanie z usług pomocy drogowej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s