Współczesne ziołolecznictwo

kwiaty-białe-mak_2172789W ostatnich latach coraz częściej można usłyszeć głosy o powracającym ziołolecznictwie, jakie doskonałej alternatywie dla leczenia farmakologicznego, które, jak się okazuje, wcale nie jest takie zbawienne dla ludzkości, jak to koncerny farmaceutyczne starają się nam przedstawić. Okazuje się też, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach leczenia codziennych schorzeń i dolegliwości, takich jak przeziębienia, kaszel, katar, czy tez grypa, są lekarstwa naturalne, pochodzenia roślinnego, które w wystarczający sposób zapewniają naszemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki do wsparcia systemu immunologicznego, zaś antybiotyki nie sa tutaj niezbędne. Zobaczmy więc, w jaki sposób można wykorzystać wiedzę naszych babć i dziadków, aby samodzielnie leczyć niektóre z podstawowych schorzeń i dolegliwości.

Katar, przeziębienie? Zioła zawsze pomocne.

Oczywiście leczenie bardziej poważnych dolegliwości, wymaga konsultacji z lekarzem, niemniej jednak w przypadku schorzeń podstawowych takich jak wspomniany katar, czy też przeziębienie nie trzeba od razu wybierać się do lekarza (chyba, że ze względu na rodzaj wykonywanej pracy musimy uzyskać zwolnienie L4), gdyż wystarczy trochę wiedzy naszych przodków, aby skutecznie poradzić sobie z tymi dolegliwościami przy pomocy różnych środków, z reguły dostępnych w domu, w warzywniaku, czy też pobliskiej aptece, gdzie można będzie je zakupić bez żadnej recepty. W przypadku wyżej wymienionych schorzeń, w zupełności wystarczającymi sposobami będzie zastosowanie czosnku (doskonały antybiotyk naturalny – dobry praktycznie na każde schorzenie – gorący rosołek z dodatkiem posiekanego czosnku może uczynić cuda), herbaty z cytryną (doskonałe źródło witaminy C, niezbędnej w tego typu dolegliwościach) , czy też zrobienie syropu z cebuli (tutaj przepis na syrop z cebuli). Można więc powiedzieć, iż z reguły nawet nie trzeba iść do apteki aby znaleźć podstawowe lekarstwa naturalne, którymi możemy wyleczyć większość, codziennych dolegliwości.

Pozyskiwanie ziół.

Oczywiście w przypadku leczenia różnych dolegliwości, bardzo dobrym, jeśli nawet nie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bogactwa ziołowych preparatów, dostępnych w aptekach i sklepach zielarskich. Trzeba będzie jednak znaleźć odpowiedni sklep, w którym będzie można dokonać zakupu dobrych ziół, skomponowanych w odpowiedni sposób. Oczywiście nie w każdej miejscowości znajdziemy taki sklep, aczkolwiek na to także mamy sposób, bowiem na chwilę obecną można znaleźć dobre sklepy zielarskie prowadzące sprzedaż wysyłkowa za pośrednictwem Internetu. Jednym z nich jest bonimed.pl, na którego stronach, można będzie dokonać zakupu wielu różnorodnych ziołowych leków, oraz mieszanek ziołowych na większość codziennych dolegliwości i schorzeń. Co więcej nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu aby dokonać zakupu, co także powinno być tutaj dla nas dość pożytecznym rozwiązaniem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s