Wkłady kominkowe a ekonomia ogrzewania.

ekkom_kominek_1Ogrzewanie domów jednorodzinnych staje się w ostatnim czasie coraz bardziej oszczędne, co jest wynikiem przede wszystkim nowoczesnych technologii grzewczych, jak również coraz wydajniejszych systemów ocieplania domów jednorodzinnych. Dzięki dobremu systemowi ociepleń, można bardzo wyraźnie obniżyć rachunki za ogrzewanie, a także zastosować nieco mniejsze i słabsze jednostki grzewcze. Coraz popularniejsze wobec tego robią się systemy grzewcze, w których punktem centralnym jest piec kominkowy, co ma swoje liczne zalety, aczkolwiek wymaga odpowiedniego ocieplenia budynku, aby ten miał możliwie jak najmniejsze straty ciepła. Zobaczmy więc w jakich warunkach można będzie skorzystać z pieca kominkowego jako jedynego źródła ogrzewania, oraz jaki kominek dobrać do konkretnych parametrów naszego budynku.

Czy w moim domu mogę zastosować ogrzewanie kominkowe?

Na chwile obecną ogrzewanie kominkowe, możemy zastosować praktycznie rzecz biorąc w każdym domu jednorodzinnym, który będzie spełniał pewne kryteria w tym zakresie. Aby to sprawdzić najlepiej przeprowadzić audyt energetyczny budynku, w wyniku którego dostaniemy świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, w którym to dokumencie będą uwzględnione wszystkie straty ciepła, oraz energia niezbędna do utrzymania w jego wnętrzu prawidłowej temperatury. Aby przeprowadzić audyt należy skontaktować się ze specjalistyczna firmą zajmującą się przeprowadzaniem tego typu audytów, gdyż jest to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy i kompetencji jak również doświadczenia w tej dziedzinie. Dopiero kiedy okaże się że nasz dom spełnia wszystkie wymagania w tym zakresie, będziemy mogli przystąpić do wyszukania odpowiedniego pieca kominkowego.

Wybór pieca kominkowego.

W trakcie poszukiwań odpowiedniego pieca kominkowego do naszego domu jednorodzinnego, z całą pewnością trafimy na wielu producentów, którzy stale przekrzykiwać się będą lepszością swojej oferty, niższością ceny, czy też lepszymi parametrami kominków. Oferty które są podejrzanie tanie, warto z góry odrzucić, tak samo jak te, które pokazują nam parametry zbyt wybujałe w przypadku kominków, bowiem z całą pewnością nie uda nam się przy pomocy pieca kominkowego osiągnąć takich samych parametrów grzewczych jak przy pomocy kotła centralnego ogrzewania. Jednym z rozsądniejszych producentów na naszym rynku będzie tutaj jednak firma Ekkom, która zajmuje się dodatkowo także dystrybucją pieców kominkowych najbardziej uznanych światowych producentów. W salonach firmy, jak i za pośrednictwem strony internetowej, możemy zakupić praktycznie każdy wkład kominkowy, czy też cały piec, który będzie spełniał nasze wymagania, a co najważniejsze będziemy mieć pełną gwarancję jakości kupowanego kominka. Wynika to z faktu tego, iż Ekkom cieszy się tutaj niesłychanie dobrą opinią w zakresie produkcji oraz dystrybucji pieców kominkowych, a zajmuje się tym już od wielu lat, co z kolei gwarantuje nam wysoki poziom doświadczenia zawodowego. Jednym słowem jest to jeden z bardziej polecanych dostawców w tym zakresie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s