Wybór odpowiedniego lasera krzyżowego dla firmy remontowej

laser krzyżowy_1Technologia budowlana w ostatnich latach poszła zdecydowanie na przód, dzięki czemu, w chwili obecnej możemy korzystać z różnorodnych narzędzi i urządzeń, usprawniających znacznie wykonywanie wielu prac w zakresie prowadzenia prac remontowych oraz budowlanych. Jednym z nowszych osiągnięć jest zastosowanie laserów do poziomowania powierzchni w obiektach mieszkalnych. Chodzi nam tutaj o lasery krzyżowe, które pomału i bardzo skutecznie zastępują tradycyjnie stosowane poziomice, oferując fachowcom o wiele lepsze i szersze możliwości poziomowania. Jest to urządzenie głównie dostosowane do potrzeb ekip remontowych i prac wewnętrznych, aczkolwiek w pewnych warunkach możliwe będzie także jego zastosowanie na zewnątrz. W poniższym tekście przyjrzymy się nieco bliżej laserom krzyżowym, oraz postaramy się dobrać odpowiedni egzemplarz do własnej firmy budowlany, aby czytający nas przedsiębiorcy mogli samodzielnie dobrać go także dla swojej ekipy remontowej. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Kilka słów o laserach krzyżowych.

W pierwszej kolejności powiedzmy sobie jednak czym są i do czego dokładnie służą lasery krzyżowe, zanim podejmiemy decyzje o przydatności bądź też nie, takiego urządzenia w naszej własnej firmie. Otóż laser krzyżowy to zupełnie nowoczesna poziomica, która ustawiana jest centralnie w pomieszczeniu, zaś po jej włączeniu na ścianach pojawią się linie wiązki laserowej, poziome lub tez pionowe, w zależności od tego jakiego rodzaju lnie wybierzemy na urządzeniu, oraz od tego jakich linii potrzebujemy. W tym przypadku będziemy mogli mieć pewność iż linie na wszystkich ścianach są dokładnie na tej samej wysokości, co w przypadku ustalania na przykład linii startu do układania kafelek, jest wiedzą wręcz podstawową. Można więc powiedzieć iż w przypadku prac remontowych laser krzyżowy będzie bardzo pożytecznym urządzeniem, który skróci proces poziomowania powierzchni ścian, oraz podniesie jakość wykonywanych prac remontowych. Będzie więc to urządzenie niezbędne przede wszystkim w firmach zajmujących się pracami remontowymi oraz stricte wykończeniowymi, także w przypadku nowych budynków.

Jak poprawnie wybrać laser krzyżowy?

Na rynku znajdziemy stosunkowo sporo urządzeń tego typu, co oczywiście nie będzie wcale świadczyć o wysokiej jakości każdego z nich. Otóż bardzo często pod przykrywką niższej ceny urządzenia kryją się liczne wady, a może bardziej dosłownie, braki pewnych bardzo użytecznych funkcji. Przykładem mogą tutaj być urządzenia nie posiadające funkcji samo poziomowania, co wynika z tego iż producent lasera krzyżowego przez wzgląd na niską cenę dystrybucji, zmuszony był zrezygnować kosztownego, aczkolwiek wielce pożytecznego rozwiązania technologicznego. Jest to funkcja dzięki której nawet krzywo ustawiony laser krzyżowy samodzielnie określi swoje położenie i skoryguje błędy ustawienia. Kolejną przydatną funkcją, które pozbawione będą lasery tańsze, jest możliwość ich montowania na statywie, co pozwala na wytyczanie linii na konkretnych wysokościach, a nie na poziomie zerowym. Jest to bardzo przydatne w przypadku klejenia kafelek na przykład w kuchniach, gdzie ze względów ekonomicznych, poza szafkami pozostawiamy przestrzeń nie wykończoną, jako że i tak będzie to miejsce zupełnie niewidoczne.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, można powiedzieć iż wybór lasera krzyżowego powinien przede wszystkim opierać się na określeniu swoich potrzeb względem tegoż urządzenia, bowiem w przypadku kiedy mamy zamiar w pełni profesjonalnie wykorzystywać taki sprzęt, niestety trzeba będzie liczyć się z wydatkami rzędu około tysiąca, aczkolwiek do domowych zastosować wystarczą w zupełności urządzenia tańsze, i mniej precyzyjne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s