Wynajęcie powierzchni magazynowej.

01Współcześnie w prowadzeniu działalności typowo produkcyjnej istotny jest każdy skrawek powierzchni na hali, który może być wykorzystany na zwiększenie produktywności przedsiębiorstwa, wobec czego warto rozważyć każdą sposobność jaka się tylko nadarza do zaoszczędzenia miejsca na hali. Przykładem może być magazynowanie surowców oraz gotowych produktów, co w zdecydowanej większości przypadków zajmuje sporo miejsca, które w innych okolicznościach może być wykorzystane pod zwiększenie mocy przerobowych firmy. Trzeba będzie jednak znaleźć odpowiednie zewnętrzne magazyny, w których można będzie składować materiały niezbędne do produkcji oraz gotowe wyroby. W ostatnich latach z tego typu działaniami będziemy mieć coraz mniej trudności, bowiem na rynku pojawia się coraz większa grupa przedsiębiorstw zajmujących się właśnie wynajmowaniem powierzchni magazynowej. Zobaczmy więc w jaki sposób to działa, i jak sprawnie zorganizować przepływ surowców oraz produktów gotowych, aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie działać.

Jak zorganizować wynajem powierzchni magazynowej?

Przede wszystkim trzeba będzie zlokalizować odpowiedniego usługodawcę w swojej najbliższej okolicy, najbliższej na tyle, aby w razie konieczności, w ciągu kilku godzin móc dostarczyć niezbędne surowce produkcyjne na hale produkcyjną, co pozwoliłoby na uniknięcie jakichkolwiek przestojów. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż obecnie przestój produkcyjny może się okazać niesłychanie kosztownym rozwiązaniem a co za tym idzie, lepiej z góry zabezpieczyć się na tę okoliczność, niż potem mieć z tego tytułu jakiekolwiek straty. Odpowiednia powierzchnia magazynowa do wypożyczenia powinna być więc zlokalizowania możliwie jak najbliżej naszych obiektów produkcyjnych, aby z logistycznego punktu widzenia, mieć wystarczająco łatwy dostęp do zmagazynowanych surowców produkcyjnych oraz gotowych produktów czekających na wysłanie do klientów.

Jak wygląda proces zewnętrznego magazynowania?

Kiedy już znajdziemy odpowiednie magazyny dostawcy usług logistycznych, należy jeszcze zając się zorganizowaniem sprawnego transportu, oczywiście w przypadku kiedy nie dysponujemy własnym jego źródłem. Może to być oczywiście znów zewnętrzna firma transportowa, aczkolwiek musimy tutaj zagwarantować sobie poprzez podpisanie umowy, kompleksowa obsługę naszego przedsiębiorstwa. W takim przypadku, w momencie kiedy znamy stany magazynowe naszego obiektu oraz zewnętrznego magazynu, możemy bardzo sprawnie planować dostarczanie kolejnych partii surowca i wywożenie gotowych produktów na magazyny za pomocą zewnętrznego usługodawcy. Generalnie rzecz więc ujmując można tutaj powiedzieć iż zewnętrzne magazynowanie surowców produkcyjnych to przede wszystkim oszczędność miejsca dla przedsiębiorców, a dzięki temu można będzie zwiększyć moce przerobowe naszej firmy.

Gdzie więc magazynować surowce?

Trzeba tutaj znaleźć magazyny bezpieczne, odpowiedniego dostawcy, który będzie w stanie zagwarantować nam wysoką jakość usług, wysoki poziom bezpieczeństwa naszych surowców, szczególnie jeśli będą to surowce stosunkowo delikatne, które należy przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu. Firmy na przykład takie jak Zrembud z Bielska Białej, oferują klientom kompleksowa obsługę, posiadając odpowiednie obiekty magazynowe przygotowane do przechowywania różnorodnych materiałów, a co za tym idzie, nawet w przypadku tych najbardziej delikatnych, Zrembud będzie w stanie zagwarantować nam wysoki poziom bezpieczeństwa towaru.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s