Biznesowe zakupy

bazadanych2Zakupy kochają przede wszystkim kobiety i nieszczęśni mężczyźni doskonale o tym wiedzą. Kobiety uwielbiają wyruszyć nawet na kilka długich godzin na zakupy do wielkich centrów handlowych, czasami nawet nie z myślą, żeby coś kupić, ale z myślą, żeby pooglądać, podziwiać nowe ubrania, zobaczyć jakie są aktualnie trendy modowe i być może upatrzyć sobie coś, na co zaczną odkładać pieniądze. Takie są właśnie kobiety. Ale nie tylko one dokonują zakupów, bo robią to, jak się okazuje, również biznesmeni. I mowa tu nie o zakupach odzieżowych – chociaż wiadomo, że poważni biznesmeni muszą dobrze prezentować się w firmie i codziennie mieć ładną koszulę, garnitur i wypolerowane buty. Nie mówimy tu jednak o takich zakupach, a już na pewno nie tylko. Bo zakupy dla biznesmena, również zakupy baz biznesowych, które pomagają im w prowadzeniu interesów, w nawiązywaniu relacji biznesowych, w nawiązywaniu kontaktów, współpracy i w podtrzymywaniu tych relacji i tej współpracy. Pierwsze słyszysz? Jeśli jesteś biznesmenem koniecznie zapoznaj się z obowiązkową listą swoich zakupów!

Lista zakupów

Jeśli już zaopatrzyłeś się w garnitur, w kilka lub kilkanaście eleganckich koszul, krawaty na biznesowe spotkania, jak również buty i dobre środki polerujące, to teraz właśnie przyszła pora na bazy adresowe, czyli innymi słowy właśnie bazy biznesowe. Nie wiesz, czym są wspomniane bazy adresowe? Koniecznie musisz się z tym terminem zapoznać, bo będąc biznesmenem, prowadząc własną działalność w jakiejkolwiek branży będziesz musiał w takie bazy regularnie inwestować. Co jest warunkiem koniecznym istnienia każdej firmy, każdego zakładu, każdego nawet niewielkiego koncernu? Oczywiście posiadanie klientów. A w jaki sposób najlepiej ich pozyskać? Właśnie za pomocą baz biznesowych. Bazy adresowe dostarczają wszystkich niezbędnych dla kontaktowania się z klientami danych, czyli adresów, adresów email czy numerów telefonów. Dzięki tym danym łatwo i szybko można skontaktować się z potencjalnymi klientami, którzy być może będą chętni, by z naszą firmą nawiązać współpracę.

Bazy sektora medycznego

Bazy adresowe często podzielone są tematycznie i tak na przykład często widać osobno bazy branży medycznej. Nie powinno nas to wcale dziwić, bo przecież koncerny farmaceutyczne też jakoś muszą pozyskiwać klientów, a kto nimi jest, jeśli nie właśnie apteki? Kupując w bazach numery do aptek koncerny szybko kontaktują się z nimi i proponują współpracę. Nie każda apteka z pewnością wyrazi taką chęć, ale lista bazy jest bardzo długa i istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nawet nie wszystkie numery do aptek zostaną wykorzystane i będzie można wrócić do nich za jakiś czas. Przecież to, że teraz mamy klientów nie oznacza, że za jakiś czas będziemy mieć ich tle same. Na rynku panuje konkurencja i warto w zanadrzu mieć listę potencjalnych klientów, którzy być może będą chętni nawiązać współpracę z nowym dostawcą. Wówczas współpraca będzie obopólna.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s