Profesjonalne pompy oraz ich zastosowanie

pompy VictorZastosowanie nowoczesnych, w pełni profesjonalnych pomp oraz całych systemów pompowych, w ostatnich latach zdecydowanie rośnie, co jest wynikiem przede wszystkim tego, iż usprawniają one pracę w wielu bardzo skomplikowanych przypadkach. Najczęściej wykorzystywane są one w przemyśle budowlanym, gdzie odwodnienia, stanowią bardzo często wykonywane prace, aczkolwiek pompy znajdują swoje zastosowanie także w przemyśle górniczym, przy pompowaniu wszelkiego rodzaju osadów, jak również w przemyśle rolniczym, gdzie z reguły wykorzystywane będą pompy głębinowe, jako idealne rozwiązanie do przenośnych systemów nawadniających. Wypadałoby zatem przyjrzeć się nieco bliżej zastosowaniom poszczególnych rozwiązań, aby przynajmniej w podstawowym zakresie posiadać wiedzę i rozeznanie w zastosowaniu poszczególnych pomp na co dzień.

Pompy w budownictwie

Nowoczesne pompy w przemyśle budowlanym stosowane są przede wszystkim do prowadzenia odwodnień, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż w niektórych przypadkach będzie to także dostarczanie wody na teren prowadzenia prac budowlanych. Stosowane będą więc przede wszystkim pompy głębinowe, oraz systemy igłofiltrowe, jako najlepsze rozwiązanie do odwodnień. W niektórych przypadkach bardzo dobrze do odwodnień na przykład zalanych wykopów budowlanych posłużą pompy zatapialne.

Pompy w przemyśle wydobywczym

Tutaj trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, iż pompy w górnictwie powinny być wyjątkowo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz korozję, a także zaopatrzone w specjalne zabezpieczenia, które nie dopuszczą do uszkodzenia pompy w trudnych warunkach, kiedy pompowane medium zawiera w sobie dość sporych rozmiarów osady w postaci kamieni, piasku, czy też żwiru. Tutaj zastosowanie znajdują przede wszystkim wyjątkowo odporne pompy do osadów z agitatorem czyli ze specjalnym dodatkowym wirnikiem, którego zadaniem jest rozbijanie większych kawałków osadów na mniejsze części, w celu ułatwienia ich transportu poprzez pompę, bez ponoszenia ryzyka uszkodzenia jej podzespołów. Są to bardzo kosztowne i specjalistyczne pompy, wobec czego raczej nie nadają się do codziennych zastosowań w gospodarstwach domowych tylko do poważnych i wydajnych prac w trudnych warunkach kopalnianych.

Gdzie znaleźć odpowiednie pompy do swoich potrzeb?

Pozyskanie odpowiedniej pompy wcale nie jest jednak takie proste jakby się mogło wydawać, bowiem nie wystarczy tutaj precyzyjne określenie potrzeb i zastosowania. Trzeba jeszcze posiadać odpowiednie pieniądze niezbędne do zakupu nowoczesnego urządzenia, a to już jest o wiele trudniejsze zadanie. Możemy jedna zawsze skorzystać z pomp na wynajem, co z całą pewnością w przypadku jednorazowych prac jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Na stronie internetowej wynajempomp.pl uzyskamy wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie, a co za tym idzie, jednocześnie będziemy mogli określić koszty jakie przyjdzie nam z tego tytułu ponieść i zamówić odpowiednią dla naszych potrzeb pompę na wynajem. Jest to więc bardo dobre rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców nie dysponujących odpowiednim kapitałem, pozwalającym im na zakup własnej pompy, aczkolwiek w przypadku częstszej eksploatacji tego rodzaju urządzeń, zakup wydaje się być jedynym rozsądnym wyjściem, nawet jeśli trzeba by posiłkować się tutaj dość pokaźnym kredytem bankowym.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s